Havuja Perkele...

Jos ette kaupunki edes viitsi hiekoittaa niin laittakaa havuja perkele.
250
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hiekasta saa tarpeeksi kesällä.
Kenkiin nastat tai muita liukastuspiikejä ja autoilla hiljalleen ei ole enää joulukiireitä.

Tulis vaikka lunta, mutta ei hiekkaa.

Äänestä
  • Ennemmin hiekkaa kuin peilijäällä olevat kadut kuitenkin

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ennenoliparemmin kirjoitti:

Jos ette kaupunki edes viitsi hiekoittaa niin laittakaa havuja perkele.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu