Miksi iijoki tulvii?

Ja miksi joen vesikin on turhan likaista?

Otetaan tähän pikku tieto- & pähkäilykysymys. Kysyn tätä asiaa Susianalyysiin liittyen. Jos joku osaa vastata oikeasuuntaisesti ja ymmärtää, mistä on kysymys, niin luovutan hänelle erikoispalkinnon.

Annan oikean vastauksen piakkoin, joten kaikki palkintoa havittelevat pistäkää jo töpinäksi vastauksinenne.

8

354

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jokitulvikoska

      Kun ottaa huomioon kysyjän sekä hänen aiemmat viestinsä eri keskusteluissa sekä hänen ajatusmaailmansa heikon laadun, oletan hänen hakemansa vastauksen olevan jotain sitä luokkaa, että "metsästäjä ihmisapinat ovat sontineet joen ryskeaksi ja kipanneet kaikki raatojensa veret ja omat kusensa sinne saaden aikaan tulvan ja ruskean veden. He heh he susia pelkäävät surkimukset ovat myös parkuneet niin että joen pinta on noussut heh he hee. Apinoita sellaset surkimukset."
      Veikkasinkohan kuinka lähelle? Oikea syy joen tulvimiseen lienee se, että sulamisvedet ovat saaneet joen tulvimaan ja joen likaisuuden on tainnut aiheuttaa, että Susianalyytikko kavereineen on siellä käynyt uimassa.

      • He he...et ole tyhmä. Mutta mistä veden paljous?


      • Taispa se ollakin vastauksessasi, kyyneleet ovat saaneet joen tulvimaan.


      • Ja likaisuus johtuu housuunpaskomisesta.


      • Yes! Palkinnon arvoinen vastaus. Palkinto tulee vielä tänä iltana.


      • Varo_jokitulvikoska

        susianaali aikoo tulla luoksesi illalla ja kiihkoissaan hienoista metsästystamineistaan laukaista latingin ahteriisi!


      • Hetkonen vielä "jokitulvikoski", siirrin palkinnon antamisen jouluaattoon. Malta vielä hetki, nyt on tulossa kova paketti, ei mitkään pehmyet lapaset. Tiedän, että odottaminen on vaikeata, mutta voin sanoa, että palkitsevaa.


    • Noh...ehkä tämä on pikkusen vaikea. Annetaan pari vinkkiä:

      Nyt pitää ajatella, millä alueella iijoen alkulähteet ovat ja minkälaista sakkia siellä asuu. Itku, parku ja housuun paskominen on arkipäivää. Tämä siis susista johtuen. Kyllä nyt jo jollain pitäis oivaltaa, mistä on kysymys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      51
      1001
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      896
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      802
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      737
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      619
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      553
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      540
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      57
      518
    Aihe