Miksi iijoki tulvii?

Ja miksi joen vesikin on turhan likaista?

Otetaan tähän pikku tieto- & pähkäilykysymys. Kysyn tätä asiaa Susianalyysiin liittyen. Jos joku osaa vastata oikeasuuntaisesti ja ymmärtää, mistä on kysymys, niin luovutan hänelle erikoispalkinnon.

Annan oikean vastauksen piakkoin, joten kaikki palkintoa havittelevat pistäkää jo töpinäksi vastauksinenne.

8

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jokitulvikoska

      Kun ottaa huomioon kysyjän sekä hänen aiemmat viestinsä eri keskusteluissa sekä hänen ajatusmaailmansa heikon laadun, oletan hänen hakemansa vastauksen olevan jotain sitä luokkaa, että "metsästäjä ihmisapinat ovat sontineet joen ryskeaksi ja kipanneet kaikki raatojensa veret ja omat kusensa sinne saaden aikaan tulvan ja ruskean veden. He heh he susia pelkäävät surkimukset ovat myös parkuneet niin että joen pinta on noussut heh he hee. Apinoita sellaset surkimukset."
      Veikkasinkohan kuinka lähelle? Oikea syy joen tulvimiseen lienee se, että sulamisvedet ovat saaneet joen tulvimaan ja joen likaisuuden on tainnut aiheuttaa, että Susianalyytikko kavereineen on siellä käynyt uimassa.

      • He he...et ole tyhmä. Mutta mistä veden paljous?


      • Taispa se ollakin vastauksessasi, kyyneleet ovat saaneet joen tulvimaan.


      • Ja likaisuus johtuu housuunpaskomisesta.


      • Yes! Palkinnon arvoinen vastaus. Palkinto tulee vielä tänä iltana.


      • Varo_jokitulvikoska

        susianaali aikoo tulla luoksesi illalla ja kiihkoissaan hienoista metsästystamineistaan laukaista latingin ahteriisi!


      • Hetkonen vielä "jokitulvikoski", siirrin palkinnon antamisen jouluaattoon. Malta vielä hetki, nyt on tulossa kova paketti, ei mitkään pehmyet lapaset. Tiedän, että odottaminen on vaikeata, mutta voin sanoa, että palkitsevaa.


    • Noh...ehkä tämä on pikkusen vaikea. Annetaan pari vinkkiä:

      Nyt pitää ajatella, millä alueella iijoen alkulähteet ovat ja minkälaista sakkia siellä asuu. Itku, parku ja housuun paskominen on arkipäivää. Tämä siis susista johtuen. Kyllä nyt jo jollain pitäis oivaltaa, mistä on kysymys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      163
      7220
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      614
      2638
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      48
      1928
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      114
      1461
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      90
      1355
    6. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      1149
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      71
      1137
    8. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      51
      1117
    9. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      63
      1113
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      69
      1017
    Aihe