Miksi iijoki tulvii?

Ja miksi joen vesikin on turhan likaista?

Otetaan tähän pikku tieto- & pähkäilykysymys. Kysyn tätä asiaa Susianalyysiin liittyen. Jos joku osaa vastata oikeasuuntaisesti ja ymmärtää, mistä on kysymys, niin luovutan hänelle erikoispalkinnon.

Annan oikean vastauksen piakkoin, joten kaikki palkintoa havittelevat pistäkää jo töpinäksi vastauksinenne.

8

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jokitulvikoska

      Kun ottaa huomioon kysyjän sekä hänen aiemmat viestinsä eri keskusteluissa sekä hänen ajatusmaailmansa heikon laadun, oletan hänen hakemansa vastauksen olevan jotain sitä luokkaa, että "metsästäjä ihmisapinat ovat sontineet joen ryskeaksi ja kipanneet kaikki raatojensa veret ja omat kusensa sinne saaden aikaan tulvan ja ruskean veden. He heh he susia pelkäävät surkimukset ovat myös parkuneet niin että joen pinta on noussut heh he hee. Apinoita sellaset surkimukset."
      Veikkasinkohan kuinka lähelle? Oikea syy joen tulvimiseen lienee se, että sulamisvedet ovat saaneet joen tulvimaan ja joen likaisuuden on tainnut aiheuttaa, että Susianalyytikko kavereineen on siellä käynyt uimassa.

      • He he...et ole tyhmä. Mutta mistä veden paljous?


      • Taispa se ollakin vastauksessasi, kyyneleet ovat saaneet joen tulvimaan.


      • Ja likaisuus johtuu housuunpaskomisesta.


      • Yes! Palkinnon arvoinen vastaus. Palkinto tulee vielä tänä iltana.


      • Varo_jokitulvikoska

        susianaali aikoo tulla luoksesi illalla ja kiihkoissaan hienoista metsästystamineistaan laukaista latingin ahteriisi!


      • Hetkonen vielä "jokitulvikoski", siirrin palkinnon antamisen jouluaattoon. Malta vielä hetki, nyt on tulossa kova paketti, ei mitkään pehmyet lapaset. Tiedän, että odottaminen on vaikeata, mutta voin sanoa, että palkitsevaa.


    • Noh...ehkä tämä on pikkusen vaikea. Annetaan pari vinkkiä:

      Nyt pitää ajatella, millä alueella iijoen alkulähteet ovat ja minkälaista sakkia siellä asuu. Itku, parku ja housuun paskominen on arkipäivää. Tämä siis susista johtuen. Kyllä nyt jo jollain pitäis oivaltaa, mistä on kysymys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      267
      9626
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      306
      6802
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      74
      1695
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1411
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      94
      1287
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1161
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1069
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      40
      862
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      756
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      313
      748
    Aihe