Tyhmyys on suuri

TerrorinTausta

Taparikolliset luuserit ryhtyvät terroristeiksi ja huutelelvat iskulauseita tappaessaan viattomia ihmisiä. Surkimuksen ainoa tapa päteä on tappaminen.

Tukiaisilla keinottelevat luuserit ryhtyvät sala- ja muiksi metsästäjiksi ja huutelevat susipelkoaan tappaessaan hukkia ja muita viattomia eläinparkoja. Juntin ainoa tapa päteä on tappaminen.

8

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tymyysosamäärä201

      No sinähän sen varmasti parhaiten tiedätkin. Liekö vallan omakohtaista kokemusta asiasta? Voisit kirjoittaa vaikka kirjan aiheesta:"Minä ja ongelmani"tai jotain siihen suuntaan.
      Suomessa on siis mielestäsi n.300 000 junttiluuseria, joiden ainoa elämän tarkoitus on tappaa. Siihen kun lisätään vielä pari muuta muuttujaa niin ainoat kunnon ihmiset Suomessa taitavatkin olla sinä ja... .... ... no sinä.
      Syyttömät eläinparat: nuo puolen hehtaarin metsässä sulassa sovussa elävät söpöt karvaiset nappisilmät ovat kaikki melkoisia velikultia. Sulassa sovussa nukkuvat yöt sylikkäin. Aamulla leikkivät ja pupeltavat kaikki yhdessä viherpirtelöä aamupalaksi. Päivällä on tarjolla ituja parsapyreellä. Päivän huipentaa yhteinen illallinen: sudet, hirvet, jänöt,ketut, ilvelset, peurat, varikset, metsot, loiset ja punkit pupeltavat kaikki yhdessä falafeleja vihannespedillä. Sitten aina joka syksy tuo eläinten rauhaisa rakkauden täytteinen paratiisi päättyy. Risto Reippaat saapuvat puolen hehtaarin metsään aseet tanassa ampuen kaikkea, mikä liikkuu. Eivät säästy oravat. Eivät pyyt. Hukankin peri hukka kesken viherpirtelöstä nauttimisen.
      No ihan miten vaan sen haluaa ajatella. En todellakaan vihaa/vastusta susia tai mitään muutakaan alkuperäislajiamme. Ihmetyttää vaan tuo kaikki metsästäjät mustamaalaavat, luonnosta tietämättömät, jotka blokkaavat kaiken tiedon, joka ei tule toisilta yhtä vieraantuneilta yksilöiltä. On se hyvä, että sinun tyhmyytesi ei ole suuri.

    • tymyysosamäärä201

      Ai niin! Eikös kuitenkin julisteta joulurauha tännekin:). Palataan sitten kaikki taas joylun jälkeen tänne viisaampin, ajattelevaisempina, vähemmän provosoivina tai provosoituvina...ottaen tietenkin huomioon että tämä on suomi24 eikä mikään varteenotettava keskustelufoorumi.

    • Minä julistan sinut tyhmäksi, sutta pelkääväksi apinaksi. Oikeaksi tollukkojen tollukaksi. Märyapinaksi.

      • Toivottavasti_sinun

        mulkun joulutofusi palaa pohjaan samoin kuin joulusaunasi, luuseri.


      • Minähän herkuttelen liharuualla ruokaryyppyjen ja punaviinin kera ja juhlin aina kun sudet ovat saaneet raadellakseen metsästysrakkeja, lampaita tahi poroja. Yhdessä susien kanssa mässäilen ja hekumoin.


      • tietämätön-

        Kerroppa millainen eläin on MÄYRYAPINA


      • TietoLisääTuskaaaa

        huvimetästäjänä en lähtisi tuota kyselemään...d


      • Mites_kun
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Minähän herkuttelen liharuualla ruokaryyppyjen ja punaviinin kera ja juhlin aina kun sudet ovat saaneet raadellakseen metsästysrakkeja, lampaita tahi poroja. Yhdessä susien kanssa mässäilen ja hekumoin.

        "Yhdessä susien kanssa mässäilen ja hekumoin."

        panetko niitä susia perseeseen, vai paneeko ne sinua?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      127
      3169
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2815
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2212
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2118
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      130
      1988
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1961
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1232
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      994
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      12
      985
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      910
    Aihe