Tyhmyys on suuri

TerrorinTausta

Taparikolliset luuserit ryhtyvät terroristeiksi ja huutelelvat iskulauseita tappaessaan viattomia ihmisiä. Surkimuksen ainoa tapa päteä on tappaminen.

Tukiaisilla keinottelevat luuserit ryhtyvät sala- ja muiksi metsästäjiksi ja huutelevat susipelkoaan tappaessaan hukkia ja muita viattomia eläinparkoja. Juntin ainoa tapa päteä on tappaminen.

8

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tymyysosamäärä201

      No sinähän sen varmasti parhaiten tiedätkin. Liekö vallan omakohtaista kokemusta asiasta? Voisit kirjoittaa vaikka kirjan aiheesta:"Minä ja ongelmani"tai jotain siihen suuntaan.
      Suomessa on siis mielestäsi n.300 000 junttiluuseria, joiden ainoa elämän tarkoitus on tappaa. Siihen kun lisätään vielä pari muuta muuttujaa niin ainoat kunnon ihmiset Suomessa taitavatkin olla sinä ja... .... ... no sinä.
      Syyttömät eläinparat: nuo puolen hehtaarin metsässä sulassa sovussa elävät söpöt karvaiset nappisilmät ovat kaikki melkoisia velikultia. Sulassa sovussa nukkuvat yöt sylikkäin. Aamulla leikkivät ja pupeltavat kaikki yhdessä viherpirtelöä aamupalaksi. Päivällä on tarjolla ituja parsapyreellä. Päivän huipentaa yhteinen illallinen: sudet, hirvet, jänöt,ketut, ilvelset, peurat, varikset, metsot, loiset ja punkit pupeltavat kaikki yhdessä falafeleja vihannespedillä. Sitten aina joka syksy tuo eläinten rauhaisa rakkauden täytteinen paratiisi päättyy. Risto Reippaat saapuvat puolen hehtaarin metsään aseet tanassa ampuen kaikkea, mikä liikkuu. Eivät säästy oravat. Eivät pyyt. Hukankin peri hukka kesken viherpirtelöstä nauttimisen.
      No ihan miten vaan sen haluaa ajatella. En todellakaan vihaa/vastusta susia tai mitään muutakaan alkuperäislajiamme. Ihmetyttää vaan tuo kaikki metsästäjät mustamaalaavat, luonnosta tietämättömät, jotka blokkaavat kaiken tiedon, joka ei tule toisilta yhtä vieraantuneilta yksilöiltä. On se hyvä, että sinun tyhmyytesi ei ole suuri.

    • tymyysosamäärä201

      Ai niin! Eikös kuitenkin julisteta joulurauha tännekin:). Palataan sitten kaikki taas joylun jälkeen tänne viisaampin, ajattelevaisempina, vähemmän provosoivina tai provosoituvina...ottaen tietenkin huomioon että tämä on suomi24 eikä mikään varteenotettava keskustelufoorumi.

    • Minä julistan sinut tyhmäksi, sutta pelkääväksi apinaksi. Oikeaksi tollukkojen tollukaksi. Märyapinaksi.

      • Toivottavasti_sinun

        mulkun joulutofusi palaa pohjaan samoin kuin joulusaunasi, luuseri.


      • Minähän herkuttelen liharuualla ruokaryyppyjen ja punaviinin kera ja juhlin aina kun sudet ovat saaneet raadellakseen metsästysrakkeja, lampaita tahi poroja. Yhdessä susien kanssa mässäilen ja hekumoin.


      • tietämätön-

        Kerroppa millainen eläin on MÄYRYAPINA


      • TietoLisääTuskaaaa

        huvimetästäjänä en lähtisi tuota kyselemään...d


      • Mites_kun
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Minähän herkuttelen liharuualla ruokaryyppyjen ja punaviinin kera ja juhlin aina kun sudet ovat saaneet raadellakseen metsästysrakkeja, lampaita tahi poroja. Yhdessä susien kanssa mässäilen ja hekumoin.

        "Yhdessä susien kanssa mässäilen ja hekumoin."

        panetko niitä susia perseeseen, vai paneeko ne sinua?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      102
      9613
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4957
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      55
      4692
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2421
    5. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      0
      1880
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      105
      1652
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1458
    8. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      57
      1391
    9. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      49
      1361
    10. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1296
    Aihe