Tyhmyys on suuri

TerrorinTausta

Taparikolliset luuserit ryhtyvät terroristeiksi ja huutelelvat iskulauseita tappaessaan viattomia ihmisiä. Surkimuksen ainoa tapa päteä on tappaminen.

Tukiaisilla keinottelevat luuserit ryhtyvät sala- ja muiksi metsästäjiksi ja huutelevat susipelkoaan tappaessaan hukkia ja muita viattomia eläinparkoja. Juntin ainoa tapa päteä on tappaminen.

8

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tymyysosamäärä201

      No sinähän sen varmasti parhaiten tiedätkin. Liekö vallan omakohtaista kokemusta asiasta? Voisit kirjoittaa vaikka kirjan aiheesta:"Minä ja ongelmani"tai jotain siihen suuntaan.
      Suomessa on siis mielestäsi n.300 000 junttiluuseria, joiden ainoa elämän tarkoitus on tappaa. Siihen kun lisätään vielä pari muuta muuttujaa niin ainoat kunnon ihmiset Suomessa taitavatkin olla sinä ja... .... ... no sinä.
      Syyttömät eläinparat: nuo puolen hehtaarin metsässä sulassa sovussa elävät söpöt karvaiset nappisilmät ovat kaikki melkoisia velikultia. Sulassa sovussa nukkuvat yöt sylikkäin. Aamulla leikkivät ja pupeltavat kaikki yhdessä viherpirtelöä aamupalaksi. Päivällä on tarjolla ituja parsapyreellä. Päivän huipentaa yhteinen illallinen: sudet, hirvet, jänöt,ketut, ilvelset, peurat, varikset, metsot, loiset ja punkit pupeltavat kaikki yhdessä falafeleja vihannespedillä. Sitten aina joka syksy tuo eläinten rauhaisa rakkauden täytteinen paratiisi päättyy. Risto Reippaat saapuvat puolen hehtaarin metsään aseet tanassa ampuen kaikkea, mikä liikkuu. Eivät säästy oravat. Eivät pyyt. Hukankin peri hukka kesken viherpirtelöstä nauttimisen.
      No ihan miten vaan sen haluaa ajatella. En todellakaan vihaa/vastusta susia tai mitään muutakaan alkuperäislajiamme. Ihmetyttää vaan tuo kaikki metsästäjät mustamaalaavat, luonnosta tietämättömät, jotka blokkaavat kaiken tiedon, joka ei tule toisilta yhtä vieraantuneilta yksilöiltä. On se hyvä, että sinun tyhmyytesi ei ole suuri.

    • tymyysosamäärä201

      Ai niin! Eikös kuitenkin julisteta joulurauha tännekin:). Palataan sitten kaikki taas joylun jälkeen tänne viisaampin, ajattelevaisempina, vähemmän provosoivina tai provosoituvina...ottaen tietenkin huomioon että tämä on suomi24 eikä mikään varteenotettava keskustelufoorumi.

    • Minä julistan sinut tyhmäksi, sutta pelkääväksi apinaksi. Oikeaksi tollukkojen tollukaksi. Märyapinaksi.

      • Toivottavasti_sinun

        mulkun joulutofusi palaa pohjaan samoin kuin joulusaunasi, luuseri.


      • Minähän herkuttelen liharuualla ruokaryyppyjen ja punaviinin kera ja juhlin aina kun sudet ovat saaneet raadellakseen metsästysrakkeja, lampaita tahi poroja. Yhdessä susien kanssa mässäilen ja hekumoin.


      • tietämätön-

        Kerroppa millainen eläin on MÄYRYAPINA


      • TietoLisääTuskaaaa

        huvimetästäjänä en lähtisi tuota kyselemään...d


      • Mites_kun
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Minähän herkuttelen liharuualla ruokaryyppyjen ja punaviinin kera ja juhlin aina kun sudet ovat saaneet raadellakseen metsästysrakkeja, lampaita tahi poroja. Yhdessä susien kanssa mässäilen ja hekumoin.

        "Yhdessä susien kanssa mässäilen ja hekumoin."

        panetko niitä susia perseeseen, vai paneeko ne sinua?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      162
      6057
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      57
      4625
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      44
      4390
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4239
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2632
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      58
      2099
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1622
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      126
      1459
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1391
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1298
    Aihe