Eronneet vanhemmat

Hegula

Mun vanhemmat on eronnu ja mulla ja mun veljellä on sellanen systeemi et oon viikon äitillä ja sit viikon isällä mut viihdyn isällä paremmin ja aina ei vaan jaksa olla äitillä niin miten sen voi sanoo äidille että haluisin olla mielummin isällä esim joskus kun pitäis olla äidillä sillee et ei mee tunteisii jne. Sori sekava viesti mut tajuutte kyl

3

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • entiedäkyllä

      Mä en ymmärrä näistä asioista mitään, ja jostain kumman syystä yleensäkään uteliaisuudesta avasin aloituksesi. Oletko tyttö, vaikka onko sillä mitään väliä mutta keksi joku "järkevä" tekosyy. Onko esim. kouluun lähtö helpompaa isän luota, tai voisko siellä olla naapurissa joku ystävä jonka kanssa voisitte paremmin tavata.

      Nimimerkistäsi tuli mieleen Helge "heguli" Herala, joka oli mainio näyttelijä, nyt jo manan majoilla kyllä.

    • afsdfsdfsdf

      Jos et halua pahoittaa äitisi mieltä niin keksi joku syy vaikka et "tuntuu et etäännyn isästä niin haluun olla sen kans vähän enemmän" tai jotain, mut voithan aina sanoa äitilles että isän luona on mukavampi olla.

    • Kdoeldkkd

      Kuinka vanha oot? Jos oot 12 sulla onperiaatteessa vapaus päättää kumman luona asut, jos isälles vaan käy et asut siellä. Tsemppii!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7219
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3821
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3420
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2552
    5. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      2366
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2342
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      123
      2236
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2149
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1878
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      40
      1809
    Aihe