Aikooko EEKOO lopettaa S-Marketit ?

WXYZ

Aikooko EEKOO eli Etelä-Karjalan Osuuskauppa lopettaa S-Marketit ?
Missään ei ole enää S-Marketin mainoksia,eikä tarjouksia milloinkaan.
Ainoastaan mielivaltainen kassitarkastus toimii.Asiakkaat ovat viimeisen vuoden aikana vähentyneet huomattavasti,sen voi jokainen kaupassa käynyt todeta. Nykyisin EEKOO panostaa vain Prismoihin,tosin sielläkään ei enää ole ollut mitään kunnon tarjouksia. Toista oli " AHTIN" aikana.

11

1487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gbt

      Näin muuten on kun tarkemmin miettii, mutta aivan sama harvoin tulee muutenkaan käytyä.

    • Selvästi lopun merkit on näkyvissä.

    • Smarketforever

      Eekoo ei mainosta turhaan. Kaikki tietää missä kaupat on ja mitä tuotteet maksaa. Säästyneillä mainosrahoilla taataan alhaiset hinnat kauttalinjan verrattuna esim. k-ryhmään.

      Vielä löytyy typeryksiä jotka juoksevat muihin kauppoihin jonkun perunapiirakkatarjouksen perässä ja maksaa muista tuotteista itsensä kipeäksi..

      • KorttiMies

        Ja vielä kunnon poonukset kotiin kannettuna


    • Kuurapart
    • sivustaseurannut

      "Toista oli AHTIN aikana". AHTI oli tosi kauppamies,jatkuvasti rakennettiin uutta myymälätilaa ja vieläpä omilla tahoilla ei velaksi.

    • PaperitonMatti

      Kannattasi ehkä jo siirtä digiaikaan, kotiinkannetut lehdet ovat nyt jo harvinaisuus, mainosmarkat menee aivan muualle. Minun S-Marketin toimeliaisuus menee selvästi kirjoittajan kaupan kanssa toiseen suuntaan. Tosin tiedän, mitä siellä myydään, enkä tarvitse kahvipakettitarjouksia. Kuten tuolla aiemmin jo todettiin, jokainen jätepaparikeräykseen mennyt mainos on hinnoissa mukana.

      Ahtia kaipailevan kannattaisi katsoa karttaa ja asemakaavaa, kauppoja rakennetaan sinne, missä niillä on käyttöä. Jokainnen vähänkään kaupungilla liikkunua alkaa ymmärtää "toimeliaisuuden" ja "kaupan" synergiaa, ikävästi putosi ahtilaisilta pohja, kun idän ihmeet jäi rajan toiselle puolelle.

    • kortillinen

      Halpuutimme hintoja ettekö muista? Miksi mainostaa kun kaupastahan sitä tavaraa saa. Kyllä mie ainakin olen noita s-marketin mainoksia nähnyt sanoma-lehdissä

    • kortiton

      Vähiin käyvät asiakkaat ennenkuin loppuu kokonaan

    • automyyjä

      Autotalo Ripatin työntekijä kertoi Myllymarkettiin on syksyllä tulossa
      vaihtoauto halli marketin tilalle.

    • Eekoo_ennen

      Ennen Eekoo toimi jouhevammin: Oma kokemukseni Prismasta 28.3.2017, klo 19.00 . pakasteet alkoivat sulamaan jo kassajonoossa
      - 5 kpl kassoja avoinna (kolme tavallista kassaa, pika-kassa ja Taxfree-kassa)
      - Kolmessa kassajonossa oli asiakkaita jonossa 9-13 kpl / jono
      - Pikakassassa ei yhtään asiakasta tarkkailuhetkelläni, kassanhoitaja toimettomana
      -Taxfreessä kolme asiakasta.

      Kysymys: Miksi iltatunteina pikakasa pidetään auki. Pikakassa kiinni ja neljäs tavallinen kassa auki, kun jonoa oli...haloo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      192
      1321
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1138
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      864
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      860
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      780
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      745
    7. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      53
      702
    8. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    9. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      689
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      657
    Aihe