Sama vanha "trolli" on rekisteröinyt ties monennenko päällekkäisen profiilin ihan vain tätä Kuvataide- forumia varten tällä kertaa "plantom"- nimimerkillä kun hänet aikaisemmin tunnettiin myös "mussinina" muun muassa.
"Jäljet" viittaavat vahvasti tuohon samaan palstan häirikköön joka tunnetaan myös monilla eri epävirallisillakin nimimerkeillä kirjoittelevana narsistina.
Nuo "perusjäljet" ovat helposti havaittavissa.
Nyt tarkkana ylläpito!
13
302
Vastaukset
- Niinpä-
---näkyy olevan. No, se on kyseiselle hepulle tuttua toimintaa. Muilla keskustelupalstoilla hänet on bannattu pois juuri tuon asian takii. Typeryyksissään meni vielä kehuskelemaan erään lehden keskustelupalstalla kuinka hän avasi väärillä tiedoilla profiilin Facebookkiin jotta pääsisi häiriköimään sielläkin. Ei mennyt kauankaan kun tuo portti meni kiinni fb-hen. :) Samaan syssyyn portti meni kiinni myös tuon lehden keskusteluihin joita hän pystyi enää vain lukemaan. Siitäkin tuli vuoden banni.
Sitäkään ei katsottu hyvällä siellä ja kaiken lisäksi hän oli napit vastakkain kaikkien eri mieltä hänen kanssaan olevien kaa. Uhkaili heitä kirjoitusoikeuden menetyksillä ja myös lukitsi heitä siinä omassa blogissaan ja meni aina ja poikkeuksetta kirjoittajan henkilöön.
Nyt hänellä on taas mennyt ne kirjoitusoikeudet sinne! Ei oppinut mitään tuon vuoden aikana kun sama meno vain jatkui. Hänellä ei siinä muutenkaan ole yhtään positiivista keskustelun avausta.
Voi aikoja voi tapoja!- Totasamaa
....harrastaa täällä netissä monikin. Sen kyllä heti huomaa milloin on "tekaistu" profiili kyseessä. Ei se mielestäni mitenkään vaaraksi kellekään ole ellei sen kautta suorastaan uhkailla.
Kyseinen "tapaus" lienee kuitenkin katkeroitunut jostain yhteiskunnalle ja ehkä joillekin tietyille ihmisille tai ihmisryhmille.
On kuitenkin naurettavaa jos pitää esimerkiksi noita valeprofiileja perustaa sen takii että voi tykkäillä ja 'suositella' omii kirjoituksiaan noin niinku yleisesti.
Tää on yleensä asia joka työllistää meitä palvelujen ylläpitäjiä tavattomasti.
Pitää vaan toivoa että asianosainen itse lopulta ymmärtää kuinka naurettavalta tuollainen näyttää kun jättää noin selkeät jäljet itsestään. Kun pistää "päätä pensaaseen" uskoen että voi huseerata kuinka tahtoo, on kavala turvallisuuden tunne nykyisin. - Niinpä-
Totasamaa kirjoitti:
....harrastaa täällä netissä monikin. Sen kyllä heti huomaa milloin on "tekaistu" profiili kyseessä. Ei se mielestäni mitenkään vaaraksi kellekään ole ellei sen kautta suorastaan uhkailla.
Kyseinen "tapaus" lienee kuitenkin katkeroitunut jostain yhteiskunnalle ja ehkä joillekin tietyille ihmisille tai ihmisryhmille.
On kuitenkin naurettavaa jos pitää esimerkiksi noita valeprofiileja perustaa sen takii että voi tykkäillä ja 'suositella' omii kirjoituksiaan noin niinku yleisesti.
Tää on yleensä asia joka työllistää meitä palvelujen ylläpitäjiä tavattomasti.
Pitää vaan toivoa että asianosainen itse lopulta ymmärtää kuinka naurettavalta tuollainen näyttää kun jättää noin selkeät jäljet itsestään. Kun pistää "päätä pensaaseen" uskoen että voi huseerata kuinka tahtoo, on kavala turvallisuuden tunne nykyisin.----mutta tuskin hän itse osaa ajatella noita asioita noin. :D
- Katsos
Hänelle näyttää tulleen paniikki. Hihi
- jasepaniikki
...vaan näyttää jatkuvan. ;) viä varmaan tulee joitain tyhjänpäiväsiä kysymyksiä jostain ihme taiteilijasta. niin se tääl menee. :D
- kysynpävaan
Onko Suoli24:ssa ylläpito?!
- EiköhänLiene
Sama ukkeli.
- Nytseon
...taas aktivoitumassa.
- Torjuntatulta
...kehiin huippista vastaan :)
- jetsulleen-
Torjuntatulta kirjoitti:
...kehiin huippista vastaan :)
...ja tässä lisää.
- nää-
----sun tyypilliset temppuilusi noiden sun nimimerkkien kanssa vain syventää tätä sun ahdinkoasi.
anna vastaukset noihin kysymyksiin niin se helpottaa sua, usko pois. - eisilloo
....enää mitään julkaisuoikeuksii uusisuomen blogissaankaan. jämpti on nii!
- Hänkö
Tolvanen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam26814365Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu687282Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2117091Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä525114K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1134862Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju754714Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos894474PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *204411Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko784165Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta1023958