moi. mä oon kasilla oleva poika, ja iha paska matikassa. mulla ei muute kiinnostas se paskaakaa, mutta tulevaisuutta ajatellen, voiko musta tulla asianajaa, jos matikka on 6 toikarissa?
tulevaisuus
6
184
Vastaukset
- hööööööö
juu
- paranna.tahtia
Ei voi eikä paljon mitään muutakaan.
- enkkukenkku
Ymmärrän hyvin jos matikka ei kiinnosta niin ei sitä kyllä osaakkaan mutta jos ammattihaaveena on asianajaja on kaikki vielä mahdollista.Aikuisopiskelijana olisit kenties motivoituneempi opiskelemaan alaa silloin matikan opiskelukin on mielekkäämpää.Kantsii kuitenki pyytää tukiopetusta tai helpotettua kirjaa tässä vaiheessa koulua ja voit hyvin vielä saada nostettua arvosanoja.
- Kiinnostaatietää
Miksi asianajaja?
Sinun täytyy saada lukioon pääsyyn riittävä keskiarvo päästötodistukseen. Se yksittäinen kutonen matikassa ei sitä estä.
Eihän susta mitään tuu, jos ei pääse jatko-opiskeluun.
Ja kutonen matikassa tappaa keskiarvot.
Kannattaa nostaa matikka kun vielä ehtii, oikeustieteet on kuitenki yliopistokamaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857465- 965404
- 2584612
- 444515
- 623257
- 492695
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222358- 492333
Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292332- 412184