Munan pituus

Moi olen 13.5 vuotias poika. Haluaisin kysyä että onko hyvänkokoinen muna verrattuna ikään. Eli siis mulla on lötkönä joku 5-6cm ja stondikses 14-15cm. Karvojaki on jo jonku verran ja kivekset molemmat 4cm. Onko hyväkoko?
5317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kumpi oli ensin muna vai kana, pieni on tai iso riippuu mihin vertaa.

Äänestä

Juu aivan hyvän kokonen ja ok kehitysvaihe. Ei ole pieni aikuisellekaan. Voi vielä kasvaakin :) Osalla on isot vehkeet jo ton ikäsenä, jollai vähän aiemmin ja jollain vasta vuotta paria myöhemmin mutta myöhemmin sitä ei kukaan jaksa muistella :D

Äänestä

15 löysänä 15 ja kovana vähä alle 20

Äänestä

Hyvän kokoiset on! Vähä kade oon :D

Äänestä

15 ja on löysänä 15 cm ja kovana n.19 cm

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jokuvaaa12 kirjoitti:

Moi olen 13.5 vuotias poika. Haluaisin kysyä että onko hyvänkokoinen muna verrattuna ikään. Eli siis mulla on lötkönä joku 5-6cm ja stondikses 14-15cm. Karvojaki on jo jonku verran ja kivekset molemmat 4cm. Onko hyväkoko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu