Pennulla patti

Äsken huomasin että 10 kk ikäisellä kissalla on iso patti kyljessä. Onko yleistä?
6427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No ei ole yleistä. Millainen se patti on, tuntuuko irtonaiselta? Eläinlääkärissä kävisin näyttämässä, kyseessä voi olla huono- tai hyvälaatuinen kasvain.

Äänestä

Kysy tuota el.

Äänestä

Kissan kyljessä ei kuulu olla patteja. Vie kissa viikon sisällä eläinlääkäriin tutkittavaksi.

Äänestä

Meidän kissa piti patin takia lopettaa! Voi olla viaton rasvapatti - tai sitten ei!

Äänestä

Syöpä

Äänestä

Yleensä ne kissan patit ovat paiseita, joita kissa saa tapellessaan toisten kissojen kanssa. Mutta paiseen hoitaminenkin kuuluu eläinlääkärille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kissanpentuxxxccx kirjoitti:

Äsken huomasin että 10 kk ikäisellä kissalla on iso patti kyljessä. Onko yleistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu