Itsellä samsung tab 4 10.1 4G. Kotona käytän sitä wifillä (sim kortti on kokonaan pois laitteesta). Näyttää silti että puhelinpuoli/4G vie silti virtaa (n 13%). Saako puhelinpuolen jotenkin pois päältä niin ettei se turhaan kuluttaisi akkua?
Saako samsung tab4 "puhelimen" sammutettua
2
128
Vastaukset
- Luulisipiisaavan
Eikö se auta, että ottaa sieltä alasvetovalikosta mobiilidatan pois päältä.
- 0654321
Juu, ei auta. Mobiilidata on ollut alasvetovalikossa pois päältä, eikä siis edes sim korttia sisällä. Silti tabletin yksi suurimmista (nyt näyttäisi olevan kolmantena) akun syöjistä on "puhelin valmiustilassa" (alla teksti matkapuhelimen radio käyttää akkua). Sen päälläoloaika näytäisi käyttötiedoissa olevan jatkuvasti, kun se on sama kuin viimelatauksesta kulunut aika. Eikä ainakaan tässä valikossa puhelinpuolta pysty ottaan pois päältä. Eli saako jotain muuta kautta tän pois akkua kuluttamasta silloin kun käyttää pelkkää wifiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913125
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.652713- 2032250
- 741886
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91711- 1061529
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811140
- 951089