Rakastan alamäkilaskua ja menneisyyteen on jäänyt lukuiset pohjoisenlomat ja alppimatkat, koska en vielä ole kovin hyvällä menestyksellä pärjännyt yksin kahden lapseni kanssa rinteissä. Lapset ovat 5v poika ja 7v tyttö.
Olen 37v nainen pk-seudulta ja etsin lasketteluseuraa itselleni mutta myös välillä apukäsiä aloittelevien lasteni kanssa toimimiseen rinteessä. Olen kuskannut lapsia parina vuotena jo rinteissä, mutta varsin haastavaa touhu yksin.
Ihanaa olisi myös päästä Etelä-Suomea pidemmälle laskettelureissuun. Lappi tai ehkä Åre olisivat tulevaisuuden tähtäimessä.
Etsin kivaa, reipasta, rentoa ja luotettavaa laskukaveria. Itsekin olen sellainen. Mikäli oikein tuuri käy, niin ehkä päästään porukalla myös reissuun.
Lasketteluseuraa Suomen rinteisiin?
tahtoomäkeen.com
1
207
Vastaukset
Hei! Aloitin laskettelun pitkän tauon jälkeen ja samalla yritän opettaa poikaani (kohta 5 v). Jos haluat jatkaa juttua, kirjoittele :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841679- 851212
- 1101113
- 66880
- 102861
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56808- 47721
- 36712
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47661- 33643