Menimme salaa kihloihin ja

tiukastiperheeseen

muutin salaa miehen taloon. Olisi tullut ilmiriita miehen exän kanssa ja lasten siitä että ovat saaneet uuden äitipuolen elämäänsä joka pisti remonti kyntiin saman tien. Kaikki entiset sisutukset pois yök kauheita, kummallinen maku ex vaimolla ja lapsilla. Nyt tulee kaunista ja kallista. Uusi laki ja järjestys astui isän kotiin nyt, uusi äiti määrää nyt tahdin ja menot ja meinigit. Jokaiselle on omat työt ja velvollisuudet ja riidoista istumme pöydän ääreen ja minä toimin tuomarina joka ratkasee kulloinkin kyseessä oelvan riidan mikä on kaikille parasta. Kännykät suljetaan kello 17 ja telkkua saa katsella 1 tunnin joka ilta. Näin kasvaa miellyttäviä ja ahkeria lapsia, oli sitten omia tai ei, minä päätän. Ja exällä ei ole oikeutta tulla meille. Eikä määrätä meitä eikä udella asioitamme, vaan antaa meille rauha perheytyä ja meidän lasten kanssa tutustua ja miettiä yhteiselon merkitystä ja miten meistä tulisi paremmin perhe ja lapset uskoutuisivat minulle kaikissa asioissa, jotta jonain päivänä voivat sanoa minua äidiksi. Jos exälä on ongelmia voi kääntyä minu puoleeni niin ratkaisen senkin meidän hyväksi.

3

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ISÄ1

      Lopeta jo nämä älyyttömät aloitukset joissa ei päätä ei häntää ! Ja mitä ex:iin tulee niin eipä heille kuulu toisten koti ja suhteet eli ei tarvii välittää ex:tä !
      Ja oliko tarve mennä kihloihin koska rakastat käskyttämistä käskemisen vuoksi ilman tarkoitusta

    • HulluksiOnMennyt

      Taas tätä samaa roskaa!

      Apua ei löydy?

    • Pitkäänniemeen

      Mene hoitoon olet pahasti sairas ihminen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7492
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2916
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1134
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe