harjoittelija

Estellasibylla

Hei. olen jo jonkin aikaa harjoitellut ennustamista tarot-korteilla ja pelikorteilla. Olen tehnyt joitain onnistuneita ennustuksia itselleni ja ystäville. Haluaisin ennustaa kokeilumielessä myös jollekin tuntemattomille.

Jos joku haluaa kysyä jotain niin antaa palaa mutta älkää ottakko vastauksia liian vakavasti koska en ole ennen tehnyt tällaista. eli järjen ja oman harkinnan käyttö on sallittua. Pieni hupi on ehkä sallittua näin uuden vuoden aikaan.

11

746

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fgfsdhhg

      Älä leiki okkultismilla, voit joutua demoneiden valtaan. Polta kortit ja muu saatanallinen rekvisiitta.

    • omiakinkokemuksiaon

      Pelottelu kuulu pelokkaan ihmisen elämäntapaan.
      Kysynkin mitä pelko ihmiselle antaa.
      Usko pelon poistamiseen polttamalla pelikortit on melkoista okkultismia. Olisikin mukava kun pelon aiheet poistuisivat polttamalla värikkäitä pahvinpaloja.
      Ennustamisessa on myös sellainenkin näkökohta että asiakas saattaa ryhtyä edistämään tai vastustamaan ennustettuja asioita.
      Tositarina: Henkilö katsoi aamulla korteista ja piti päiväkirjaa mitä hän korteista "näki" Vuosien mittaan silloin tällöin osui yllättävä toteutuma. Aivan selkeästi asia oli "ennustettu" hänen tietoisuuteensa.
      Eräänä aamuna hän "näki" korteista jonkinlaisen kohtalon sairaalassa olevalle miehelleen.
      Puoliltapäivin sairaalasta ilmoitettiin että jos tulet heti saatat vielä nähdä miehesi elossa. Mies kuoli ja "näkijälle" tuli kiire kotiin poistamaan tuo tieto päiväkirjasta miehelle sille päivälle ennustettu kohtalo. Olisi aika outoa jos puoliso aamulla tietää että kaveri kuolee tänään.
      Valmenna itseäsi siihen kokemukseen että sinä tiesit ennakolta tai sinun ennustuksesi mukaan joku teki sitä tai tätä.
      Ennusta toki mutta katsokin mitä ennustat. Kuolema tai avioero on iloinen asia silloin kun se nähdään uuden alkuna. Moniko meistä näkee maailman tapahtumat ilon aiheena.

      • Omiakinkokemuksiaon

        Hyvä ennustaja näkee ja jakaa iloa ja rauhaa.
        Rakkaudella


    • Raamattu varoittaa tämänkaltaisesta toiminnasta, koska siinä toimii riivajavoimia ja ne haluaa tulla ihmiseen ja tehdä pahaa ihmisille. Pitää lukea Raamattua ja pyytää Jeesusta tulemaan sydämmeen ja Hän tulee ja silloin tämä ihminen uudestisyntyy ja tulee Jumalan lapseksi ja paha ei enää siihen pysty menemään ja tämä ihminen pääsee taivaaseen kuleman jälkeen koska on Jumalan lapsi.

      • omiakinkokemuksiaon

        Onko kyselevän ihmisen rohkaiseminen ja kuunteleminen ennustuksen ja korttipakan avulla jotenkin vaarallista
        Malliksi voi kuunnella sotilaan korttipakan luenta Tapio Rautavaaran laulussa esitetään. https://www.youtube.com/watch?v=b3Ety7hbPmM
        On tietenkin hänelle joka uskoo niin


      • tämäonturvallista

        Tapasan korttipakkaan ei liity okkultismia vaan selvää tietoa, että kuukaudessa on neljä viikkoa, vuodessa neljä vuodenaikaa....
        Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.
        On hyvinkin ovelan vaarallista "rohkaista" lähimmäistään sielunvihollisen teille ja ansaan.
        Jättäkää hyvät ihmiset tällaiset harrastukset ja kääntykään elävän Jumalan puoleen.
        Tulevaisuuden saa jättää rukouksella Taivaallisen Isän johtoon, käyttää valinnoissa tervettä maalaisjärkeä ja mahdollisuuksia.


      • omiakinkokemuksiaon
        tämäonturvallista kirjoitti:

        Tapasan korttipakkaan ei liity okkultismia vaan selvää tietoa, että kuukaudessa on neljä viikkoa, vuodessa neljä vuodenaikaa....
        Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.
        On hyvinkin ovelan vaarallista "rohkaista" lähimmäistään sielunvihollisen teille ja ansaan.
        Jättäkää hyvät ihmiset tällaiset harrastukset ja kääntykään elävän Jumalan puoleen.
        Tulevaisuuden saa jättää rukouksella Taivaallisen Isän johtoon, käyttää valinnoissa tervettä maalaisjärkeä ja mahdollisuuksia.

        tämäontutrvalista kirjoitaa mm.
        Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.

        Minusta hän tällä mielipiteellään osoittaa ennakolta tietävänsä miten jossain muualla jotkut toiset henkilöt ajattelevat vaikkapa tarot korteista tai suhtautumisesta Raamatun Jumalaan?

        En puolusta noitakeinojen käyttöä mutta jos ennalta tietää miten toinen tulee ajattelemaan esim. Raamatun Jumalasta kussakin keskustelussa, ymmärrän että se on kyseisen henkilön ajattelua joka on syytä antaa anteeksi, kun kukaan ei näe toisen ihmisen ajatuksia.


    • Sa2017

      Hei, Mitä näet korteistasi minulle, tuleeko muutoksia rakkaus- ja työasioihin?
      Terv. S

      • omiakinkokemuksiaon

        varmasti tulee (:


    • greatriches

      Aloittaja kerro mitä kortit kertovat minulle, pliis . . . .

      • Estellasibylla

        Ne kertovat....että...kun...kuset...talvella...lumeen..niin...siihen...jää...keltainen...jälki


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      249
      14194
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      61
      7220
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      200
      6947
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      41
      5029
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      109
      4807
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4687
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      79
      4390
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      19
      4371
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4132
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3921
    Aihe