Hei. olen jo jonkin aikaa harjoitellut ennustamista tarot-korteilla ja pelikorteilla. Olen tehnyt joitain onnistuneita ennustuksia itselleni ja ystäville. Haluaisin ennustaa kokeilumielessä myös jollekin tuntemattomille.
Jos joku haluaa kysyä jotain niin antaa palaa mutta älkää ottakko vastauksia liian vakavasti koska en ole ennen tehnyt tällaista. eli järjen ja oman harkinnan käyttö on sallittua. Pieni hupi on ehkä sallittua näin uuden vuoden aikaan.
harjoittelija
11
836
Vastaukset
- fgfsdhhg
Älä leiki okkultismilla, voit joutua demoneiden valtaan. Polta kortit ja muu saatanallinen rekvisiitta.
- omiakinkokemuksiaon
Pelottelu kuulu pelokkaan ihmisen elämäntapaan.
Kysynkin mitä pelko ihmiselle antaa.
Usko pelon poistamiseen polttamalla pelikortit on melkoista okkultismia. Olisikin mukava kun pelon aiheet poistuisivat polttamalla värikkäitä pahvinpaloja.
Ennustamisessa on myös sellainenkin näkökohta että asiakas saattaa ryhtyä edistämään tai vastustamaan ennustettuja asioita.
Tositarina: Henkilö katsoi aamulla korteista ja piti päiväkirjaa mitä hän korteista "näki" Vuosien mittaan silloin tällöin osui yllättävä toteutuma. Aivan selkeästi asia oli "ennustettu" hänen tietoisuuteensa.
Eräänä aamuna hän "näki" korteista jonkinlaisen kohtalon sairaalassa olevalle miehelleen.
Puoliltapäivin sairaalasta ilmoitettiin että jos tulet heti saatat vielä nähdä miehesi elossa. Mies kuoli ja "näkijälle" tuli kiire kotiin poistamaan tuo tieto päiväkirjasta miehelle sille päivälle ennustettu kohtalo. Olisi aika outoa jos puoliso aamulla tietää että kaveri kuolee tänään.
Valmenna itseäsi siihen kokemukseen että sinä tiesit ennakolta tai sinun ennustuksesi mukaan joku teki sitä tai tätä.
Ennusta toki mutta katsokin mitä ennustat. Kuolema tai avioero on iloinen asia silloin kun se nähdään uuden alkuna. Moniko meistä näkee maailman tapahtumat ilon aiheena.- Omiakinkokemuksiaon
Hyvä ennustaja näkee ja jakaa iloa ja rauhaa.
Rakkaudella
Raamattu varoittaa tämänkaltaisesta toiminnasta, koska siinä toimii riivajavoimia ja ne haluaa tulla ihmiseen ja tehdä pahaa ihmisille. Pitää lukea Raamattua ja pyytää Jeesusta tulemaan sydämmeen ja Hän tulee ja silloin tämä ihminen uudestisyntyy ja tulee Jumalan lapseksi ja paha ei enää siihen pysty menemään ja tämä ihminen pääsee taivaaseen kuleman jälkeen koska on Jumalan lapsi.
- omiakinkokemuksiaon
Onko kyselevän ihmisen rohkaiseminen ja kuunteleminen ennustuksen ja korttipakan avulla jotenkin vaarallista
Malliksi voi kuunnella sotilaan korttipakan luenta Tapio Rautavaaran laulussa esitetään. https://www.youtube.com/watch?v=b3Ety7hbPmM
On tietenkin hänelle joka uskoo niin - tämäonturvallista
Tapasan korttipakkaan ei liity okkultismia vaan selvää tietoa, että kuukaudessa on neljä viikkoa, vuodessa neljä vuodenaikaa....
Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.
On hyvinkin ovelan vaarallista "rohkaista" lähimmäistään sielunvihollisen teille ja ansaan.
Jättäkää hyvät ihmiset tällaiset harrastukset ja kääntykään elävän Jumalan puoleen.
Tulevaisuuden saa jättää rukouksella Taivaallisen Isän johtoon, käyttää valinnoissa tervettä maalaisjärkeä ja mahdollisuuksia. - omiakinkokemuksiaon
tämäonturvallista kirjoitti:
Tapasan korttipakkaan ei liity okkultismia vaan selvää tietoa, että kuukaudessa on neljä viikkoa, vuodessa neljä vuodenaikaa....
Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.
On hyvinkin ovelan vaarallista "rohkaista" lähimmäistään sielunvihollisen teille ja ansaan.
Jättäkää hyvät ihmiset tällaiset harrastukset ja kääntykään elävän Jumalan puoleen.
Tulevaisuuden saa jättää rukouksella Taivaallisen Isän johtoon, käyttää valinnoissa tervettä maalaisjärkeä ja mahdollisuuksia.tämäontutrvalista kirjoitaa mm.
Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.
Minusta hän tällä mielipiteellään osoittaa ennakolta tietävänsä miten jossain muualla jotkut toiset henkilöt ajattelevat vaikkapa tarot korteista tai suhtautumisesta Raamatun Jumalaan?
En puolusta noitakeinojen käyttöä mutta jos ennalta tietää miten toinen tulee ajattelemaan esim. Raamatun Jumalasta kussakin keskustelussa, ymmärrän että se on kyseisen henkilön ajattelua joka on syytä antaa anteeksi, kun kukaan ei näe toisen ihmisen ajatuksia.
- Sa2017
Hei, Mitä näet korteistasi minulle, tuleeko muutoksia rakkaus- ja työasioihin?
Terv. S- omiakinkokemuksiaon
varmasti tulee (:
- greatriches
Aloittaja kerro mitä kortit kertovat minulle, pliis . . . .
- Estellasibylla
Ne kertovat....että...kun...kuset...talvella...lumeen..niin...siihen...jää...keltainen...jälki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31201Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.1661132Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet1011010Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470977Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria
Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt268843- 129837
Olimmeko molemmat
ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.66825Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!
Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.63744Mun on ikävä sua J ,
Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan44744Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää391720