harjoittelija

Estellasibylla

Hei. olen jo jonkin aikaa harjoitellut ennustamista tarot-korteilla ja pelikorteilla. Olen tehnyt joitain onnistuneita ennustuksia itselleni ja ystäville. Haluaisin ennustaa kokeilumielessä myös jollekin tuntemattomille.

Jos joku haluaa kysyä jotain niin antaa palaa mutta älkää ottakko vastauksia liian vakavasti koska en ole ennen tehnyt tällaista. eli järjen ja oman harkinnan käyttö on sallittua. Pieni hupi on ehkä sallittua näin uuden vuoden aikaan.

11

791

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fgfsdhhg

      Älä leiki okkultismilla, voit joutua demoneiden valtaan. Polta kortit ja muu saatanallinen rekvisiitta.

    • omiakinkokemuksiaon

      Pelottelu kuulu pelokkaan ihmisen elämäntapaan.
      Kysynkin mitä pelko ihmiselle antaa.
      Usko pelon poistamiseen polttamalla pelikortit on melkoista okkultismia. Olisikin mukava kun pelon aiheet poistuisivat polttamalla värikkäitä pahvinpaloja.
      Ennustamisessa on myös sellainenkin näkökohta että asiakas saattaa ryhtyä edistämään tai vastustamaan ennustettuja asioita.
      Tositarina: Henkilö katsoi aamulla korteista ja piti päiväkirjaa mitä hän korteista "näki" Vuosien mittaan silloin tällöin osui yllättävä toteutuma. Aivan selkeästi asia oli "ennustettu" hänen tietoisuuteensa.
      Eräänä aamuna hän "näki" korteista jonkinlaisen kohtalon sairaalassa olevalle miehelleen.
      Puoliltapäivin sairaalasta ilmoitettiin että jos tulet heti saatat vielä nähdä miehesi elossa. Mies kuoli ja "näkijälle" tuli kiire kotiin poistamaan tuo tieto päiväkirjasta miehelle sille päivälle ennustettu kohtalo. Olisi aika outoa jos puoliso aamulla tietää että kaveri kuolee tänään.
      Valmenna itseäsi siihen kokemukseen että sinä tiesit ennakolta tai sinun ennustuksesi mukaan joku teki sitä tai tätä.
      Ennusta toki mutta katsokin mitä ennustat. Kuolema tai avioero on iloinen asia silloin kun se nähdään uuden alkuna. Moniko meistä näkee maailman tapahtumat ilon aiheena.

      • Omiakinkokemuksiaon

        Hyvä ennustaja näkee ja jakaa iloa ja rauhaa.
        Rakkaudella


    • Raamattu varoittaa tämänkaltaisesta toiminnasta, koska siinä toimii riivajavoimia ja ne haluaa tulla ihmiseen ja tehdä pahaa ihmisille. Pitää lukea Raamattua ja pyytää Jeesusta tulemaan sydämmeen ja Hän tulee ja silloin tämä ihminen uudestisyntyy ja tulee Jumalan lapseksi ja paha ei enää siihen pysty menemään ja tämä ihminen pääsee taivaaseen kuleman jälkeen koska on Jumalan lapsi.

      • omiakinkokemuksiaon

        Onko kyselevän ihmisen rohkaiseminen ja kuunteleminen ennustuksen ja korttipakan avulla jotenkin vaarallista
        Malliksi voi kuunnella sotilaan korttipakan luenta Tapio Rautavaaran laulussa esitetään. https://www.youtube.com/watch?v=b3Ety7hbPmM
        On tietenkin hänelle joka uskoo niin


      • tämäonturvallista

        Tapasan korttipakkaan ei liity okkultismia vaan selvää tietoa, että kuukaudessa on neljä viikkoa, vuodessa neljä vuodenaikaa....
        Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.
        On hyvinkin ovelan vaarallista "rohkaista" lähimmäistään sielunvihollisen teille ja ansaan.
        Jättäkää hyvät ihmiset tällaiset harrastukset ja kääntykään elävän Jumalan puoleen.
        Tulevaisuuden saa jättää rukouksella Taivaallisen Isän johtoon, käyttää valinnoissa tervettä maalaisjärkeä ja mahdollisuuksia.


      • omiakinkokemuksiaon
        tämäonturvallista kirjoitti:

        Tapasan korttipakkaan ei liity okkultismia vaan selvää tietoa, että kuukaudessa on neljä viikkoa, vuodessa neljä vuodenaikaa....
        Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.
        On hyvinkin ovelan vaarallista "rohkaista" lähimmäistään sielunvihollisen teille ja ansaan.
        Jättäkää hyvät ihmiset tällaiset harrastukset ja kääntykään elävän Jumalan puoleen.
        Tulevaisuuden saa jättää rukouksella Taivaallisen Isän johtoon, käyttää valinnoissa tervettä maalaisjärkeä ja mahdollisuuksia.

        tämäontutrvalista kirjoitaa mm.
        Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.

        Minusta hän tällä mielipiteellään osoittaa ennakolta tietävänsä miten jossain muualla jotkut toiset henkilöt ajattelevat vaikkapa tarot korteista tai suhtautumisesta Raamatun Jumalaan?

        En puolusta noitakeinojen käyttöä mutta jos ennalta tietää miten toinen tulee ajattelemaan esim. Raamatun Jumalasta kussakin keskustelussa, ymmärrän että se on kyseisen henkilön ajattelua joka on syytä antaa anteeksi, kun kukaan ei näe toisen ihmisen ajatuksia.


    • Sa2017

      Hei, Mitä näet korteistasi minulle, tuleeko muutoksia rakkaus- ja työasioihin?
      Terv. S

      • omiakinkokemuksiaon

        varmasti tulee (:


    • greatriches

      Aloittaja kerro mitä kortit kertovat minulle, pliis . . . .

      • Estellasibylla

        Ne kertovat....että...kun...kuset...talvella...lumeen..niin...siihen...jää...keltainen...jälki


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      371
      6677
    2. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      48
      3906
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      34
      1480
    4. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      34
      1248
    5. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      213
      1150
    6. Olisitko tältä

      seisomalta valmis seksuaaliseen kanssakäymiseen hänen kanssaan?
      Ikävä
      98
      1101
    7. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      18
      966
    8. Yllätä mut ja laita viestiä

      Whatsapissa. Uskallatko vielä?
      Ikävä
      52
      940
    9. Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä

      Voi, voi! Sillan liikuntasauma haittaa pyöräilijöitä! https://yle.fi/a/74-20221468 Aina voi etsiä toisen reitin, jos t
      Kevytliikenne
      79
      900
    10. Huomasin kyllä

      Mitä tästä pitäisi ajatella?
      Ikävä
      56
      896
    Aihe