harjoittelija

Estellasibylla

Hei. olen jo jonkin aikaa harjoitellut ennustamista tarot-korteilla ja pelikorteilla. Olen tehnyt joitain onnistuneita ennustuksia itselleni ja ystäville. Haluaisin ennustaa kokeilumielessä myös jollekin tuntemattomille.

Jos joku haluaa kysyä jotain niin antaa palaa mutta älkää ottakko vastauksia liian vakavasti koska en ole ennen tehnyt tällaista. eli järjen ja oman harkinnan käyttö on sallittua. Pieni hupi on ehkä sallittua näin uuden vuoden aikaan.

11

563

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fgfsdhhg

      Älä leiki okkultismilla, voit joutua demoneiden valtaan. Polta kortit ja muu saatanallinen rekvisiitta.

    • omiakinkokemuksiaon

      Pelottelu kuulu pelokkaan ihmisen elämäntapaan.
      Kysynkin mitä pelko ihmiselle antaa.
      Usko pelon poistamiseen polttamalla pelikortit on melkoista okkultismia. Olisikin mukava kun pelon aiheet poistuisivat polttamalla värikkäitä pahvinpaloja.
      Ennustamisessa on myös sellainenkin näkökohta että asiakas saattaa ryhtyä edistämään tai vastustamaan ennustettuja asioita.
      Tositarina: Henkilö katsoi aamulla korteista ja piti päiväkirjaa mitä hän korteista "näki" Vuosien mittaan silloin tällöin osui yllättävä toteutuma. Aivan selkeästi asia oli "ennustettu" hänen tietoisuuteensa.
      Eräänä aamuna hän "näki" korteista jonkinlaisen kohtalon sairaalassa olevalle miehelleen.
      Puoliltapäivin sairaalasta ilmoitettiin että jos tulet heti saatat vielä nähdä miehesi elossa. Mies kuoli ja "näkijälle" tuli kiire kotiin poistamaan tuo tieto päiväkirjasta miehelle sille päivälle ennustettu kohtalo. Olisi aika outoa jos puoliso aamulla tietää että kaveri kuolee tänään.
      Valmenna itseäsi siihen kokemukseen että sinä tiesit ennakolta tai sinun ennustuksesi mukaan joku teki sitä tai tätä.
      Ennusta toki mutta katsokin mitä ennustat. Kuolema tai avioero on iloinen asia silloin kun se nähdään uuden alkuna. Moniko meistä näkee maailman tapahtumat ilon aiheena.

      • Omiakinkokemuksiaon

        Hyvä ennustaja näkee ja jakaa iloa ja rauhaa.
        Rakkaudella


    • Raamattu varoittaa tämänkaltaisesta toiminnasta, koska siinä toimii riivajavoimia ja ne haluaa tulla ihmiseen ja tehdä pahaa ihmisille. Pitää lukea Raamattua ja pyytää Jeesusta tulemaan sydämmeen ja Hän tulee ja silloin tämä ihminen uudestisyntyy ja tulee Jumalan lapseksi ja paha ei enää siihen pysty menemään ja tämä ihminen pääsee taivaaseen kuleman jälkeen koska on Jumalan lapsi.

      • omiakinkokemuksiaon

        Onko kyselevän ihmisen rohkaiseminen ja kuunteleminen ennustuksen ja korttipakan avulla jotenkin vaarallista
        Malliksi voi kuunnella sotilaan korttipakan luenta Tapio Rautavaaran laulussa esitetään. https://www.youtube.com/watch?v=b3Ety7hbPmM
        On tietenkin hänelle joka uskoo niin


      • tämäonturvallista

        Tapasan korttipakkaan ei liity okkultismia vaan selvää tietoa, että kuukaudessa on neljä viikkoa, vuodessa neljä vuodenaikaa....
        Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.
        On hyvinkin ovelan vaarallista "rohkaista" lähimmäistään sielunvihollisen teille ja ansaan.
        Jättäkää hyvät ihmiset tällaiset harrastukset ja kääntykään elävän Jumalan puoleen.
        Tulevaisuuden saa jättää rukouksella Taivaallisen Isän johtoon, käyttää valinnoissa tervettä maalaisjärkeä ja mahdollisuuksia.


      • omiakinkokemuksiaon
        tämäonturvallista kirjoitti:

        Tapasan korttipakkaan ei liity okkultismia vaan selvää tietoa, että kuukaudessa on neljä viikkoa, vuodessa neljä vuodenaikaa....
        Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.
        On hyvinkin ovelan vaarallista "rohkaista" lähimmäistään sielunvihollisen teille ja ansaan.
        Jättäkää hyvät ihmiset tällaiset harrastukset ja kääntykään elävän Jumalan puoleen.
        Tulevaisuuden saa jättää rukouksella Taivaallisen Isän johtoon, käyttää valinnoissa tervettä maalaisjärkeä ja mahdollisuuksia.

        tämäontutrvalista kirjoitaa mm.
        Tarot-jutuissa on tarkoitus ennustella tulevaisuutta ja pelleillä henkimaailman asioilla ja pelissä on takuulla muut voimat kuin Raamatun Jumala.

        Minusta hän tällä mielipiteellään osoittaa ennakolta tietävänsä miten jossain muualla jotkut toiset henkilöt ajattelevat vaikkapa tarot korteista tai suhtautumisesta Raamatun Jumalaan?

        En puolusta noitakeinojen käyttöä mutta jos ennalta tietää miten toinen tulee ajattelemaan esim. Raamatun Jumalasta kussakin keskustelussa, ymmärrän että se on kyseisen henkilön ajattelua joka on syytä antaa anteeksi, kun kukaan ei näe toisen ihmisen ajatuksia.


    • Sa2017

      Hei, Mitä näet korteistasi minulle, tuleeko muutoksia rakkaus- ja työasioihin?
      Terv. S

      • omiakinkokemuksiaon

        varmasti tulee (:


    • greatriches

      Aloittaja kerro mitä kortit kertovat minulle, pliis . . . .

      • Estellasibylla

        Ne kertovat....että...kun...kuset...talvella...lumeen..niin...siihen...jää...keltainen...jälki


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      365
      4066
    2. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      27
      2634
    3. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      2130
    4. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      503
      1764
    5. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      16
      1754
    6. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      51
      1684
    7. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      301
      1606
    8. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      17
      1384
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      64
      1192
    10. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      23
      1188
    Aihe