Laita puumerkkisi

Poliisintyönpuolustaja

kansalaisaloitteeseen poliisin hyväksi/puolesta. Että meillä olisi tarpeeksi poliiseja puolustamassa ja huolehtimassa tavallisen tallaajan elämästä. Poliisiasemia harvennetaan entistä enemmän, mikä on väärin. Ehtiikö poliisi sinua auttamaan 100km tai 50km päästä. Tuskin. Raatona tai ryöstettynä ehdit olemaan monta tuntia ennenkuin apu tulee. Aikaa on vain muutamia päiviä saada tarpeeksi ääniä kansalaisaloitteeseen. Toimi siis heti.

3

156

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laitoin

      puumerkkini koska kaikki poliisit eivät ole kuten Aarnio. Suomen poliisi on paras verrattuna muihin maihin.

      • Poliisintyönpuolustaja

        Hyvä että olet osallistunut hyvän asian puolesta. Raiskauksia , pahoinpitelyitä, ym. ym. tulee tapahtumaan myös jatkossakin. Kuka ehtii avuksi jos poliisi on satojen km päässä. Olen katsonut poliisi ohjelmaa Lapissa olevista poliiseista. Heillä menee jo humalaisen henkilön putkaan viemisessä monia satoja kilometrejä. Kuluu aikaa, resursseja ja yhteskunnan varoja. Onko se säästämistä? Jos sitä poliisia joka on monien kilometrien päässä ei kuulu onnettomuus ym. apua tarvitsevalle tarpeeksi nopeasti. Eihän siinä ole mitään järkeä, että poliisiasemia/laitoksia suljetaan ja poliiseja ei oteta tarpeeksi asianmukaisiin tehtäviin. Kanssasi olen samaa mieltä etteivät kaikki poliisit ole onneksemme Aarnioita. Vaan rehellisiä ihmisiä jotka ovat valinneet itselleen tärkeän ammatin . Pistäkää siis edelleen puumerkkinne kansalaisaloitteeseen. Mitä pikemmin sen parempi, koska puumerkkien keräysaika alkaa olla lopuillaan. Nimesi ei tule näkyviin, joten rohkeasti kansalaisaloite sivulle.
        Huom. en itse ole poliisi mutta arvostan poliiseja ja heidän toimintaansa etenkin Suomessa.


    • Tiedätkö

      et puuttuu kolkyttuhatta kannatusta et ehdotus menisi eteepäi ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2482
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1682
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      665
      1102
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      108
      1022
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      982
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      936
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      895
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      85
      780
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      746
    10. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      90
      732
    Aihe