Volvo fm12 2001 ajon aikana sammuu mikä vialla?

Mikä vois olla vialla fm12 volvo sammuu yhtäkkiä kesken ajon välissä eikä saa käyntiin häätyy oottaa puolesta tunnista kolmeen tuntiin ennenkö käynnistyy, starttaa kyllä mutta ei yritä käyntiin, tehnyt jo muutaman kerran sama vika koodia ei ole viellä luettu. vasta vaihdettiin päävirta katkasin mutta vika ei ollut siinäkään. osaisko joku auttaa?
113374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Lue ensin se kooti, jos on mistä lukia.

Äänestä

Volvo huoltoon, hinurilla!

Äänestä

miten ihmeessä vika vois olla päävirtakatkaisijassa jos kerran startti pyörii mutta ei käynnisty..... sammutinsolenoidi vai mikä se on tai jokin muu häiriö polttoaineen saannissa

Äänestä

Onko mahdollista että kampikammion paineen tunnistus järjestelmän tunnistin häiriköi?Se on lohkossa vasemmalla,etuakselin seutuvilla.27 pitkähylsy käteen ja sillä se vaihdetaan.Voi testata,johdot irti,johdot yhteen tai erikseen,vaikuttaako käynnistykseen.

Äänestä
  • Samansuuntanen vika oli,tehtiin kallis pumppu remontti.vika pysyi.
    Auto oli fm 9.,on kuitenkin vanhemmalla tekniikalla.
    Ei tietoa toimiiko,,kun meni vaihtoon.

    Äänestä

  • Kyllä vaihda kampikammionpaineanturi niin johan alkaa toimimaan.

    Äänestä

Saat luettua niitä kaikenmaailmantietoja mittariston näytön tiedoista, mm. vikakoodit. Sen kanssa kun soittelet pajalle niin osaavat kertoa jos kertovat. Ja netti auttaa sitten kanssa. Muuten on hieman hakuammuntaa noiden vironpoikien tekemien sähköjen kanssa, voihan niitä palikoita summittain vaihtaa ja todeta että ei ollut vika siinäkään. Ja johan tuo alkaa museopeli olla, onko kone monta kertaa avattu?

Äänestä
  • viimeinen kanttilamppu? älä ihmeessä hukkaa.hyvä auto.

    Äänestä

Kostamuksessa tehty johto sarja saattaa olla tulipalo vaara vakuutus kuntoon

Äänestä

meillä alkanut sammumaan ainaski valoissa. tiedetään että jähyttimen anturi viallinen, mut kun sammuu, etenkin vauhissa, niin lähteekö ohjattavuus, kun autossa ohjaustehostin. pitäis matkata n. 1000 kilsaa

Äänestä

V alitamme O stosta L ähetämme V ara O sia, Ei parivuotias FM lähde käyntiin jos erehtyy sammutamaan vaide päällä(i shit laatikko)voi mennä parikin tuntia kun ramppaa päävirtoja ja kumartelee göteborggiin päin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neitieivainnytymmärrä kirjoitti:

Mikä vois olla vialla fm12 volvo sammuu yhtäkkiä kesken ajon välissä eikä saa käyntiin häätyy oottaa puolesta tunnista kolmeen tuntiin ennenkö käynnistyy, starttaa kyllä mutta ei yritä käyntiin, tehnyt jo muutaman kerran sama vika koodia ei ole viellä luettu. vasta vaihdettiin päävirta katkasin mutta vika ei ollut siinäkään. osaisko joku auttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu