Hyvää mökkivuotta!

Mökkeilyssä on hyvät ja joidenkin mielestä huonotkin puolensa. Ensi kesänä kuitenkin noin 2 miljoonaa suomalaista suunnistaa mökkirientojen pariin. Hyvää uutta vuotta kaikille mökkiläisille, sellaisiksi tuleville ja sellaisiksi haluaville.
6175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Onkin siis taas aika käynnistää tuleva jokavuotinen arvonta: Kuinka monta hukkuu mökkirantaan tai mökillä yleensä tulevana kesänä?Itse heitän kärkeen:24-27 henkilöä.Onhan se tietysti "rentoutumista" kun kelluu naama pöhöttyneenä alaspäin sinileväsessä vedessä....Ja älkää sanoko että näin ei käy.....viimevuodelta melko monta esimerkkiä...totuus ei pala tulessakaan.

Äänestä
  • Meinaatko että jos pysyt siellä kerrostalo loukossasi niin ei kuolema koskaan korjaa.
    Kyllä me kaikki joskus kuollaan. Toiset onnellisina toiset ei.

    Äänestä

  • Tarkkaan ottaen, montako hukkui viime vuonna nimenomaan mökkirantaan?

    Äänestä

Me olimme vuodenvaihteenkin mökillä. Tehtiin avanto, saunottiin ja viriteltiin tulet pihalle. Pirun pimeää mutta mukavaa. Torstaina mennään taas heti töiden jälkeen kun on pitkä viikonloppu tulossa. Avanto peiteltiin, toivottavasti päästää helpommalla kuin eilen.

Äänestä
  • Sitten mennään mökille kun on valoa ja lämmintä niin, että voi olla ulkosalla mun... ilman turkkia.
    On tuo nykyinen kyllä vähän turhan kaukana näin vanhemmalla iällä. Vaihtaisin sen johonkin lähempänä olevaan jos olisi enemmän rahaa.

    Äänestä

Hyvää mökkivuotta sinnekin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Paatinpohja kirjoitti:

Mökkeilyssä on hyvät ja joidenkin mielestä huonotkin puolensa. Ensi kesänä kuitenkin noin 2 miljoonaa suomalaista suunnistaa mökkirientojen pariin. Hyvää uutta vuotta kaikille mökkiläisille, sellaisiksi tuleville ja sellaisiksi haluaville.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu