Blue water hotelli

SininenVesi18

Onko kellään kokemuksia ko hotellista. Olisi kiva kuulla kaikki mahdollinen palaute

7

982

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • WadduwaSriLanka

      Juups, kiva olisi kuulla jos olisi jotain komemuksia, lähtö olisi 6.1. eli muutaman päivän päästä. Onko teillä jo varattu vai suunnitelmissa? Voin laittaa kokemuksia sitten kun palaillaan reissulta.

      • SininenVesi18

        Meillä reissu vasta tulossa pitkän ajan päästä. Joten kiva olisi jos voisit laittaa tästä infoa reissunne jälkeen.
        Hyvää matkaa !


      • WadduwaSriLanka
        SininenVesi18 kirjoitti:

        Meillä reissu vasta tulossa pitkän ajan päästä. Joten kiva olisi jos voisit laittaa tästä infoa reissunne jälkeen.
        Hyvää matkaa !

        Kiitos :) voin laitella kokemuksia kun reissusta palaamme. Mukavaa matkan odotusta teille!


    • EAM

      Eikö kellään kokemusta?

    • ayubowan

      Moi!

      Oltiin Blue Waterissa juuri kaksi viikkoa. Hotelli oli siisti, asiakaspalvelijoita riitti joka lähtöön ja aamupalavalikoima oli runsas! Meillä oli siis vain bed and breakfast. Hotellilta löytyy 3 ravintolaa; The Seven seas (oli hieman pettymys), buffetlounasta - ja illallista tarjoava The Admirals Room (kerettiin vain kerran pikaisesti syömään illallista, mutta vaikutti hyvälle) sekä a la carte ravintola The Nautilus, joka oli aika kallis, mutta tosi maukasta ruokaa. Lisäksi hotellin allasalueella on baari, josta saa myös purtavaa. Hotellin allasalueella on jonkin verran variksia, mutta raakuntaan totuttiin eivätkä ne lomaamme hirveästi häirinneet. Muuten allasalue oli oikein hyvä ja kannattaakin käydä varaamassa paikat jo ennen aamupalalle menoa, sillä parhaat paikat menevät nopeasti. Ranta oli oikein kaunis, punainen lippu liehui koko ajan rannalla, mutta uskaltauduttiin silti uimaan, sillä aallot eivät kauhean isoja olleet.

      Lähellä sijaitsevaan Panaduraan (n. 4km hotellilta) kannattaa ehdottomasti lähteä tutustumaan, sieltä löytyy vaatekauppoja, ravintoloita ja torialue, mistä sai halvalla mausteita (curryä, kanelia,chiliä)! Tuktukilla Panaduraan pääsi helposti ja halvalla 250-500rupiaa! Myös Kalutaraan kannattaa käydä tutustumassa (n.8-10km päässä hotellilta). Kalutaran alkuosassa oli "venäläiskatu" (kaikki kyltit oli myös venäjäksi ja paikalliset puhuivat venäjää), josta löytyi matkamuisto/tuliaiskauppoja (kannattaa hieman vertailla hintoja ja tinkiäkin niistä) ja muutama ravintola, josta sai hyvää ruokaa.

      Hyvää matkan odotusta!

      • EAM

        Kiitos tiedoista 😊


    • ViikkoVielä

      Onko tällä ketään jolla olisi tuoreita kokemuksia tästä hotellista ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      238
      1834
    2. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      213
      909
    3. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      53
      883
    4. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      63
      872
    5. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      37
      794
    6. Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät
      Maailman menoa
      409
      774
    7. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      54
      645
    8. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      20
      606
    9. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      33
      595
    10. Voi, voi herttinen nainen

      Kun olet ollut niin..... Tyly ja kylmä. Eikö
      Ikävä
      20
      586
    Aihe