Isis on tuhottava kokonaan

Mutta eipä taida onnistua.
Aina joku hullu tekee terroritappoja.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä ISIS hävitetään maanpäältä viimeseen mieheen asti,
yksikää rotta ei pääse pakoon,

Äänestä

Niin kauan kuin ihmiset kuvittelevat "tuhoamalla" jotain poistavansa jonkun ongelman olemasta ja elämästä, niin kauan on Isiksen kaltaisia ryhmittymiä. Väkivalta ei koskaan tule häviämään väkivallalla. Kuten voimme nähdä ja kuulla joka ainoa armas ikinen uutispäivä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NöhkiObaamaa kirjoitti:

Mutta eipä taida onnistua.
Aina joku hullu tekee terroritappoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu