iltalehden videot ei näy
Vastaukset 18
- HTML5-kai-käytössä
Mikä selain ? Taitavat käyttää HTML5 videoita nykyisin, aikaisemmin oli muistaakseni Flash videoita. Niin ja ainakin aikaisemmin oli vähän ronkeli jos koneella oli mainosblokkeri mutta siitä tuli kyllä selkeä ilmoitus.
- kaikkea-kanssa
Ei HTML5 videoita ole edes olemassakaan. Mistä tuommosen keksit. Ne on normaaleja mp4
- Opettele_alkeet
kaikkea-kanssa kirjoitti:
Ei HTML5 videoita ole edes olemassakaan. Mistä tuommosen keksit. Ne on normaaleja mp4
HTML5 video on tekniikka laittaa ne videot sinne sivulle, itse videon formaatti voi olla MP4 tai joku muu. Opettele edes ne alkeet.
- Ota-selvää-asioista
kaikkea-kanssa kirjoitti:
Ei HTML5 videoita ole edes olemassakaan. Mistä tuommosen keksit. Ne on normaaleja mp4
http://www.w3schools.com/html/html5_video.asp
https://en.wikipedia.org/wiki/HTML5_video
Opettele tuolta, kaikki selaimet eivät tue tuota eli eivät ymmärrä niitä HTML5-videotageja (eivät tuolla listattujenkaan vanhemmat versiot, lista koskee uusia versioita ja kaikki eivät tajua päivittää selaimiaan). Jos selain ei tue HTML-5 videotageja eivät ne videot näy vaikka itse videon formaatti toimisikin koneessa. - Trollille-monoo
Onko maito SOKOS maitoa jos ostat sen sokokselta ? Tyhmä
- Typerys-opiskele-ite
Opettele_alkeet kirjoitti:
HTML5 video on tekniikka laittaa ne videot sinne sivulle, itse videon formaatti voi olla MP4 tai joku muu. Opettele edes ne alkeet.
Sekö se tekee niistä html5 videoita jos ei näy sinulla, vittu kun on upi tyhmä trolli.
Voi saatan vai HTML5 videoita, onko sulla paskaa pää täynnä. - Urpolle
"Taitavat käyttää HTML5 videoita nykyisin"
Mitäs hiton videoita ne ovat latvalaho - urpotjaturpot
Urpolle kirjoitti:
"Taitavat käyttää HTML5 videoita nykyisin"
Mitäs hiton videoita ne ovat latvalahoVihaisten nuorten "miesten" vuosi 2017 on alkanut vittuilun merkeissä.
- sodatpalstallemars
urpotjaturpot kirjoitti:
Vihaisten nuorten "miesten" vuosi 2017 on alkanut vittuilun merkeissä.
Näköjään. Jos sitä päätä pitää aukoa, niin tuo Sodat palsta on omiaan sellaisille.
- näinkinpäin
Mulle on ongelma se että ne näkyy.
- jgjgjfkgl
Hyvin näyttäis iltalehden videot pyörivän. HTML5 Ladatakkin voi näköjään, hiiren oikealla. (mp4)
Itselle oli iltasanomien sivuilla ongelma, että sinne on laitettu mainosvideoita jotka lähtee pyörimään automaattisesti, kun jonkin jutun otsikkoa klikkaa.
Firefox auki.
about:config
media.autoplay.enabled "value" false
Ei häiritse arlamainokset enää.- Häiriöt_pois
Harmi ettei tuota saa suoraan säädettyä sivustokohtaiseksi, voisi iltalehden ja muutaman muun sivuston roskavideoilla estää sen autoplayn ja antaa muilla toimia. Tosin iltalehden kohdalla voi blokata suoraan kaikki videot häiritsemästä, uutisten kohdalla itse asia selviää tekstistä ja se video vain häiritsee (tarkoitettu lukutaidottomille ?).
- näkymätön3
404 Not Found
Tuo näkyy. :D - kusetus-ketju
Se olis tietysti pitänyt valita kokonaan, mutta anna olla. Kyllä kaikissa näkyy mp4 kuvat kuitenkin. Tää ketju on kusetusta.
- jgjgjfkgl
Täällä näyy. Jotain keltaista pötikkää heiluttelee.
- salli_vakoilu
Firefoxissa salli seuranta.
- jgjgjfkgl
Itsellä on Do not track ruksitettu ja Disconnet.me Srict käytössä. Hyvin näkyy videot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid139920En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44667Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21598Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.120590- 36542
- 63538
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50535Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää143503Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34498Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni25472