Vanhoja tuttuja

Tapasin eilen ilalla tuossa Puistokadun grillillä vanhan nyrkkeilijälegendan, Parkkulaisen. Olivat fiilistelemässä kulmilla, Uusivirta oli kuskina. Heitin kamulle kympin ennen kuin ehti edes pyytää, vaikka näyttivät olevan hyvinvoivia itsekin.
17284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

oliko grilillä metsuri vai Sikiö pokena?mäkin näin Reiskan,juos maratonia Teriön kans ja uusivirta ampui tarkkuutta mörssärissä

Äänestä
  • Kuka on Reiska? Minä tapasin grillillä Heikki Parkkulaisen. Kuski oli Paavo Uusivirta. Molemmat vanhoja työkavereita raksoilta.

    Äänestä

Ei se haittaa koska oöette ulkonäöltänne niin samanlaisia.

Äänestä

Kummituksia liikkeellä. Reiska oli hieno mies, ikävä on.

Äänestä
  • Kuka on Reiska?

    Äänestä

H O M O !

Äänestä

Paljon on rappion merkkejä nyky-yhteiskunnassa, mutta jos joku ei Reiskaa tiedä, niin loppu on lähellä!

1Äänestä

H I N T T A R I !

Äänestä
  • Laita myös nimesi eikä ainoastaan suuntautumisesi.

    Äänestä

Aloittajalle, miksi tänne kirjotit? Oliko tuo nyt vitsikästä mielestäsi???

Äänestä
  • Ähkyaivo, miksi luet täällä kirjoituksia. Pidätkö itseäsi jeesuksena?

    Äänestä

Teillä on siellä Jyväskylässä ihan ihme "legendaarisia" tyyppejä. Missän muualla Suomessa ei kukaan ole kuullutkaan mistään Parkkulaisesta.

Äänestä
  • Kyllä me kaikki ainakin täällä Helsingissä muistaan Parkkulaisen. Sehän oli se jäbä kun vuonna 1936 Garmis-Partenkircehin talviolympialaisissa tuli kahdeksanneksi sotilaspartiohiihdossa. Vai oliko yhdeksäs, en ihan niin tarkkaan muista.

    Äänestä

  • Myö tiällä Kuopijossa aineski muistettaa Parkkulaase. Sehä voitti painonnostossa Kultamitallin Meksiko Sitissä vuona yheksäntoistasattaakuusytäkaheksan. Vai oliko se sitteki joku toene jätkä?

    Äänestä

Se oli se kuopiolainen juntti.
Se,se Spedde Paskahousu-Pasanen!

Äänestä

Kjäh,kjäh, kjäh....
Varsinainen hermokimppu ja tyhjännaurattaja.
Elokuvat olivat alinta kastia.

Äänestä
  • Ninmutta se Parrkulaanen oli HYVÄ HIHTÄJÄ, aika oli 33:33:33:33 kun se voitti Kultamitskun Tukholman Olumppialasissa vuona 1921.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Alvaraaltonen kirjoitti:

Tapasin eilen ilalla tuossa Puistokadun grillillä vanhan nyrkkeilijälegendan, Parkkulaisen. Olivat fiilistelemässä kulmilla, Uusivirta oli kuskina. Heitin kamulle kympin ennen kuin ehti edes pyytää, vaikka näyttivät olevan hyvinvoivia itsekin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu