Mikähän on tämä harrastus paltamossa että kylällä ajetaan moottorikelkoilla kuin päättömät kanat... hiihtolavut näkkyy kärsineen melko kovasti kun nämä vauhtihirmut viilettää menemään... kuskeja löytynee ainakin kolme kappaletta.
Kelkkaralli
28
848
Vastaukset
- Tämä_tiedossa
Maalla on eri säännöt
- Mäkikäpälä
Käpälämäkeläisillä on eri säännöt*
- Eivoidavaikuttaa
Mitäpä se meille köyhille kuuluu mitä rikkaat tekee...
- Rattikelkka.onbest
Köyhätkyykkyy
- Perseensilmä
☺😊😀😁😂😃😄😅😆😇😈😉😯😐😑😕😠😬😡😢😴😮😣😤😥😦😧😨😩😰😟😱😲😳😵😶😷😞😒😍😛😜😝😋😗😙😘😚😎😭😌😖😔😪😏😓😫🙋🙌🙍🙅🙆🙇🙎🙏😺😼😸😹😻😽😿😾🙀🙈🙉🙊💩👶👦👧👨👩👴👵💏💑👪👫👬👭👤👥👮👷💁💂👯👰👸🎅👼👱👲👳💃💆💇💅👻👹👺👽👾👿💀💪👀👂👃🐕🐶🐱🐀
- Kelkkailij
Aloittaja on varmaan joku eläkeläinen joka luulee kelkkareittejä hiihtoladuiksi
- Aloittaja55
Ennen ei oo kyllä moista rallia pururadalla näkynnä
- Hiihtäjä1
Näkynnä sen lavu vieressä ajannee. Puusukset onparhaat näillä kelleillä.
- hhätälä
Muikku nuotta peräsä ajelivat ouluun päin kelekala,särkiä lenteli luiskaa.
- ekokala
se o vua parempi että säret lentelöö poesa. eipähä oo yllätyksie muikku pakkaoksissa
- Einääprrkele
Mulla turvonnu silmätkiinni
- arkkipiispapaarma
Se on tuo pakkanen turvottaa mutta e ole sääskii mäkäräisii nyt nii palajo.
kolme varttinen konjakki auttaa turvotukseen ähinään yks per pvä.
- VyysinenLaji
Nämä on niitä samoja häirikköraukkoja jotka ikäsä häirinneet... antakee ajella ni vielä puuhu ajaavat ja pääsä halkaseevat kun ei muuta taitoa löydy kuin painasta kaasua... poijjat pistäsi enturoreitille isojen poikain kanssa niin sitä oltasi jo toisessa mutkassa ulukona korpikuusen juurella pää kaenalossa kyköttämässä ku tatti satteella.
- Ukinmopolla
Missä ja millon? Paljonko saa olla romilleja veressä?
- kylämmies
Paltamon kylä ukkoen sarjaan ei alle 2 romillen saa olla.... muuten tiskataan
- 2.5litranenjajää
Mullonka se järjetetään ja mihin mutkiin paltamossa?
- Jontikkatöhisöö
variskylän mutkiin ja sitä pittää ite järjestäjältä kyssyö
- Nauran_narukäsille
Vetelät ei edes jaksaisi ajaa reitillä muutamaa kilometriä enempää.
Siksi pitää päteä ajelemalla kylillä. - hanbuusi
tuntomerkit molemmilla: oravan hampaat, paino kelkkavarusteissa yhteensä 40 kg, pitsikoristeiset haalarit. ketähän nuo oikeen mahtaa olla?
- Rehvas_telia
Rottie menossa häähumpuukikamppeet piällä
- jvgringistäkajahtaa
wooo ooo oo o o. PUUUMAAAAT PUUMAAAT WOOO OOO OO
- skiidoo600
Minähi kekekkailin Paltamossa ajelin mäntymäen tiensyrjiä hamppulammin kautta raappananmäentielle sieltä reitinkautta kivesvaaraan ja kongasjoellle , saa nänä onko vihasie maanomistajie linjolla.
- Asiakaveri
No helevata siehä asia ukko oot
- skiidoo600
vammane taijat olla,,, , drothi sinut periköön hohohohohohohohoooo
- Osuva_kuvaus
"Oravan hampaat" REEEEEEPS!
- töhinäpena
Mahtaapi Töhistä?????
- Liekkönätöhinät
Muutku sinä töhise uskojo
- Hevonpöppö
Elikkä hommahan on sillä tavalla että hiihtolavun varsillä ellää rupukoeta... niin ee kannate mennä kelekoilla polokemmaa kun rupukoijen juuret kuoleutuu... mistä kevvään rupukkakeitot sitte saahaan???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk913829Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna921989Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll871803- 1441672
- 1621493
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1021493Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.651478Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1671432Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j1001344- 861297