Piaggioa Hexagon Super GTX 180 4-T

SörkänSälli

Onko kokemuksia kyseisestä skootterista ? Ajatuksena hankkia tuollainen tai vastaava. Olisio käytettynä myynnissä ja ajettu 17 tkm ja vm.2001.

3

150

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jutustelija1

      Itse olen todennut että kannattaa ostaa jotain maksimissaan seitsemän vuotta vanhoja pyöriä. Muuten alkaa olla vanhuuden vaivoja joka johtaa korjaamo reissuihin. Uudemmilla ajelee huoletta eikä tarvitse kuin käyttää huolloissa ja uusia kuluvaa osaa.

      Tuosta voi katsella meikäläisen vanhoja vermeitä: http://mattiviikate.blogspot.fi/

      Tuosta kolumniani, siellä on kanssa kuvia parista vanhasta jos jaksaa kaivella: http://mattiviikate.newsvine.com/

      Tuossa vielä suoralinkki siihen juttuun jossa on kuvia prätkistä kolumnissa: http://mattiviikate.newsvine.com/_news/2016/05/27/35598447-pictures-of-my-old-motorbikes-suzuki-gsx-r-1000-and-kawasaki-zx-9r

    • Herrapärsaukinen

      Niin, aloittaja kysyi vuonna 2017 mielipidettä vuoden 2001 skootterin ostoon, toinen kirjoittaja suositteli maksimissaan 2010 alkaen vuosimalleja.
      Näin kohtasi rikkaan järki taas köyhän. Vai oliko tämä tämä rikkaiden ikuinen hokema, "hei, köyhällä ei ole varaa ostaa halpaa". Tätä he viljelevät mielellään ympärilleen, he joilla on varaa ostaa se kallis laite. Heille ei mene jakeluun se, että jos skootteriin on varaa laittaa yksi x, niin silloin katsotaan sitä laitetta hintaluokasta yksi x.
      200cc koneelle 17tkm ei ole vielä juuri mitään, ja jos siitä on ajallaan huollot tehty, niin kone kestää vielä hyvin, tottakai siihen pitää vaihtaa kulutusosaa niin kuin uudempaankin , ja ehkä jopa vähä enemmän kuin uudempaan, aika varmastikin, mutta, jos on vain yksi x varaa, niin ostaa sen yhden x:n pelin, ja korjaa sitä mukaa kun hajoaa, tuskin hajoaa, jos ei nyt pommia mene ostamaan.
      Pää niin täynnä tätä, "ei ei ei, ei kannatta ostaa noin vanhaa, osta tuollainen 4-6t skootteri, se on hyvä."
      Okei hitto, mä ostan, anna sä rahat hopealusikkalapsi.

    • laatutavara

      No, ostitko ainoan nettimotossa myynnissä olevan Hexagon?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1023
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      17
      926
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      810
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      747
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      674
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      639
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      606
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      172
      565
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      550
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      548
    Aihe