Sunny Beach toukokuun alkupuolella?

Crue75

Toukokuun toisella viikolla olemme mieheni kanssa suuntaamassa Burgasiin ja sieltä mieluiten Sunny Beachille. Albena, Kultahietikko ja SB (useasti) tullut koettua ja mieluisin näistä SB, mutta emme ole koskaan olleet näin aikaisin sesongin ulkopuolella siellä. Lämpötila ei välttämättä huikea ole, mutta emme hellettä kaipaakaan, tärkeintä on kahdenkeskinen aika, rentoutuminen, edullinen ruoka ja ostokset. Huolenani siis onkin, ettei SB vaan ole toukokuun alkupuolella liiankin rauhallinen? Eli pelaako palvelut? Ravintolat ja kaupat auki suht normaalisti (suppeampaa tietenkin kuin sesonkina) vai onko paikka aivan "kuollut" tuohon aikaan? Hotellien palvelut? Esim. suppeampi all-inclusive ? Sitä heinä-elokuun härdelliä ei ole ikävä, mutta kyllä elämää pitää olla ;)
Toivoisin infoa siellä juuri tuohon aikaan olleilta ( ei enää toukokuun viimeiseltä viikolta jolloin kausi alkaa), joilla on todellista, itsekoettua faktaa lähivuosilta ( ei 5 vuoden takaa)

4

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SB17

      Itsekin menossa 6.5. ja ihan innolla odotan rauhallista lomaa ilman villeimpiä bilettäjiä. Saattaa olla hyvinkin lämmintä jo tuolloin. Varmasti palvelutkin pelaa tarpeeksi. Hotellien altaat on auki ym. Viime syyskuussa eka reissu ja kaipuu jäi.

      • Crue75

        Hei, samana päivänä lennetään 🙂 Meinasin vielä tuon allas tilanteen varmistaa hotellilta, niin voi vielä tarvittaessa vaihtaa. Toivottavasti palvelut pelaa. Kerran oltiin juhannuksen aikoihin ja silloinkin sai allasbaarin avaamista pyytää, vaikka väkeä olikin. Sanoivat etteivät pitäneet auki, koska ei ollut vielä sesonki! Avasivat kuitenkin. Kyseessä olikin vähän pienempi hotelli sivummalla, joita nyt en harkitsekkaan, juuri palveluiden mahdollisesta puutteista johtuen. Hyvää reissua myös itsellesi! 🙂


      • SB17

        Minäkin varmistin altaan aukiolon hotellista joka on muuten nimenomaan "pienempi hotelli sivummalla". :) Bookingin kautta varattu. Ehkä nähdään koneessa.


      • SB17

        Crue75, miten matka onnistui? Itse päätin siirtää matkaani kahdella viikolla, osittain huonon sääennusteen vuoksi. Eli 20.5. olisi lähtö.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      4115
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      15
      2664
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2267
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      11
      2233
    5. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      105
      2167
    6. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    7. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2083
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      598
      1911
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1905
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe