lehdistön olisi syytä lopettaa venäjälle räkyttäminen
EU on todellinen vihollisemme
Se lopetti venäjä-kauppasuhteemmekin.
EU on todellinen vihollisemme
Se lopetti venäjä-kauppasuhteemmekin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joo Putin on kiltti setä.
Aloittaja, olet oikeassa
Jos venäjänkauppa pyörisi, meillä menisi paremmin.
Trollitehtaan työläinenkö se taas asialla? Lyhyestä virsi kaunis, mutta sulla ei selvästikään ole sivistystä eikä osaamista kirjoittaa pitkää pohdintaa - vain tuollainen ulkoa opettelemasi lyhyt iskulause sulta trolliraukalta onnistuu :)
Joo. kauppa se on., joka kannattaa.
Rupeais ny Putin ja Trump hieromaan rauhanomaisia kauppoja kilpavarustelun ja aseilla uhoilun sijaan. Putin vois myös antaa Krimin takaisin Ukrainalle, koska en mä ainakaan muuten hyvällä katso Putinia, vaikka hän vepsäläinen ja siis sukulaiskansaa onkin.
No, oliko oma kannanottosi pohdiskeleva ja sivistynyt? Siinä sitä onkin sarkaa yrittää saada Putinin valloittamia alueita takaisin. Suomi ja suomalaiset ei voi muuta kuin sivusta katsoa ja toivoa, että kahdenkeskiset kauppasuhteemme palaisivat ennalleen. Siellä on rajan takana sen verran rautaa, että uhoiluun ei sivistyneelläkään ole varaa.
Rehellisesti ja suoraan saa ja pitää sanoa. Käsittääkseni maamme johtajatkin sanovat, mistä Venäjän toimista EU:n sanktiot johtuvat.
Pitää katsoa laajemmin eikä vain omaa ja oman kansan etua. En toivo palaamista ennalleen, kauppasuhteissakaan. Vaan uutta. Toivon Venäjän kansalle hyvää alkanutta vuotta 2017, rauhaa ja taloudellista menestystä. Putinia kohtaankin tunnen lämpöä. onhan hän sukulaiskansaamme joten hänellä on varmasti lämmin sydän rinnassaan.
No, laajennan katsettani, mistä saisimme yhtä hyviä kauppakumppaneita ja mitä alkaisimme viemään ja minne? Mitä ehdotat?
Bio on päivän sana, lisäksi ruokaa kiinaan, canadaan ties mitä, onhan näitä
jos vuoristoneuvokset vaan haluaa.
Nykyään vaan on trendi se ettei piruutaankaan järjestetä töitä kotimaassa
Näin on ,äiti venäjän anti musiikille.
https://www.youtube.com/watch?v=whMLnHiJMSY