hei vielä...miten käytätte vagifemiä jos oireita vain vähän? voiko pillerin väliin jättää useamman kuin 3-4 pv mitä pakkauksessa mainitaan? en varmasti tarvisi niin useasti...voiko sitä itse säädellä oireen mukaan?
Vastaukset 5
- minäkinkäytän
Tottakai voit.Kokeile vaikka kertaa viikossa.
- nuuskas
ja voiko sitä käyttää pitkäaikaisesti? miksi pakkaus selosteessa lukee että ei kauaa ole hyvä käyttää? jos muuta korvaushoitoa ei ole voiko näitä käyttää pitkäaikaisesti kun muuta en tarvi?
- Pikkumyy777
Hei
Laittattako vagifem emätintabletin aina samoina päivinä eli kaksi kertaa viikossa.
Esim.Maanantaina ja sitten perjantaina.
- eirajaakäytölle
Voi käyttää niin kauan kuin on tarve.
- kunnesunohtaa
Vagifemia voi käyttää, kunnes dementian takia ei enää muista..
Jos kerran viikossa on itselle riittävä, niin se on. Kaksi kertaa viikossa on useimmille toimiva, koska se on lääkepakkauksen suositus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202542Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401832Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101240- 1081042
- 721028
- 98976
- 48905
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88874- 101852
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik34791