Minulla oli lääkäriltä 10x12 tabletin sildenafil50mg resepti joka loppui noin 11 kk kuluttua, reseptin uusinnassa lääkäri kysyi että meneekö niitä noin paljon. En minä noin 10 per kuukausi tahtia itse osannut paljona ajatella.
Jäi tuo vaivaamaan että minkähän verran sitten muilla menee ja onko kyselyitä tullut ?
Sildenafilin tarve vuodessa ?
orionia
3
347
Vastaukset
- qewrtyui
No tuohan on täysin yksilöllistä. Joillain on seksiä lauantaisin saunan jälkeen, toisilla taas pari-kolme kertaa päivässä... eikä tuo kymmenen kertaa kuukaudessa ole todellakaan mikään "paljon". Keskimäärin kolmen päivän välein... oikeastaan aika harvoin.
- qwertyuiodsfgh
Haluan suositella sinulle ongelmiesi käsittelyä vaikkapa helvetissä..... eikö näitä spämmejä saa millään loppumaan?
- kyänekysyy
Noo se tietty vaihtelee miten paljo jyystää. Se miks ne lääkärit kyselee tai on kiinnostuneita johtuu ns, "pimeistä markkinoista".
Omaan tarpeeseen 12 kpl peri kuukausi on ihan sopiva monella.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.805963Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3095325Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie474501Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3003621Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1253388Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.02210Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1362112- 1051700
- 1721401
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1001237