Moi! Onko muita (tai varmasti on) jotka ovat hakemassa sosiaalityötä opiskelemaan? Itse opiskelen nyt sosiaalitieteitä, mutta haluan vaihtaa. Sopivasti vaihtui kirjakin monen vuoden jälkeen. En ole ehtinyt aluetta lukea kokonaan läpi, koska en uskalla hidastaa nykyisiä opintoja.. onko täällä joitakin, jotka olisivat jo saaneet luku-urakan kunnolla alkuun? Ja mihin olette hakemassa? Itse Tampereelle :)
Vastaukset 6
- whatchadoing
Täällä yksi! Taroitus olisi inakin turkuun hakea :)
- Sostieteetkinostaa
Eikö sosiaalitoeteitä opiskeleva voi kuitenkin saada pätevyyden sosiaalityöhön? Vai minkä vuoksi tahdot vaihtaa?
- SostyoKuopio
Kuopion sosiaalityön video:
https://www.youtube.com/watch?v=eoBFbaB0fTE - naksuu__
Hei! Minä hain jyväskylään, turkuun ja tampereelle. lukemisen aloitin aika myöhään johtuen ylioppilaskirjoituksista. Mitä mieltä ootte pääsykoekirjasta?
- jokketar
Hei, millanen teijän mielestä koe (yhteisvalinta) oli? Mä sanoisin, että helppo, vaikka itse teinkin järkyttäviä huolimattomuusvirheitä ja saan heittää hyvästit tälle(kin) idikselle.
- Kurroo
Eka osia oli semi helppo...mutta aineistoessee oli aika vaikea ja sain aikaseks epämääräsen sepustuksen, josta toivon saavani edes vähän pisteitä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791356
- 851246
- 96987
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7516Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498