Jeesus auttaa kaikkiin uniongelmiin

Itse olen kärsinyt unettomuudesta ja unihalvauksista ja muistakin häiriöistä, mutta nyt olen jotakuinkin vapautunut. Toki paljon riippuu siitä, miten päiväni käytän ja juuri siitä, pysynkö Jumalan lähellä ja hänen tahdossaan vai en. Mutta Jumalan lähellä on hyvä olla ja hänen läheisyytensä poistaa kaikkea pahaa ja pimeää elämästämme.

Halvauksiin minulla auttaa se, että alan rukoilla Isä meidän rukousta. Kuulemma vapaamuotoinenkin rukous auttaa, mutta itse olen käyttänyt Isä meidän -rukousta. Yhteen aikaan minulla oli paljon noita halvauksia, olin vissiin jotenkin liikaa sotkeentunut huonoihin asioihin ja juuri tutkimaan sielunvihollisen työtä (olin siis ihan kristitty silloinkin mutta opinpahan, että ei meidän pidä liikaa kiinnostua ja lukea oudoista ja pelottavista asioista edes ymmärtääksemme niitä, vaan katse tulee kääntää Jeesukseen ja olla kiinnostunut hänestä)

Nämä kristilliset opetusnauhoitukset auttavat todella hyvin nukahtamaan, vaikka todella hyviä ovatkin, tai juuri siksi: http://oneway.tv/fi/category/PLdZAghCIk-sFZgBeCJhQ45jMeXL2zoqDH Varsinkin Tapani on hyvä opettaja ja hänen opetuksiaan on ilo kuunnella, jos sattuukin pysymään hereillä. :) Mutta hänellä on niin rauhoittava ääni tai jotain, että minua kyllä alkaa unettaa. :) Ja noiden soidessa nukun yöni todella rauhassa.

5

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JeppeJeepulis

      Hieno homma. Huomasin juuri ilmoituksen Karhusaarentien sillalla Helsingin puolella Espoon suuntaan siitä, että Jeesus tulee, oletko valmis! Kannattaa varmaan mennä odottelemaan siihen bussipysäkille, jos vaikka jää siinä pois. Ei tarvitse enää kuunnella mitään opetusnauhoituksia, kun voi kuunnella hänen juttujaan livenä. Ihan vinkkinä vain.

    • opasdnopdgn

      Voikun olisikin noin helppoa. Omaa typeryyttäni sössin rytmin ja nyt saan kärsiä siitä,ei auta lääkkeet,ei liikunta,ei alkoholi,ei mikään... Unihalvauksiakin tulee aina sillontällön,joskus pelottavia,joskus ihan sekopäisiä,joskus jopa mielenkiintosia.

    • nettisyntinen

      Maailmassa monien ahdistusten kuluttua uni onkin makein.

    • HolopaisenKatkeramieli

      Ari Koivunen on Jumalasta seuraava ja Hän kutsuu sinut mukaan bileisiin,

    • uneton_unessa

      Ei sillä ole merkitystä, onko rentouttava aihe uskonnollinen tai tieteellinen. Pääasia, että sen vaikutukseen uskoo ja antaa itselleen mahdollisuuden rentoutua. Rentoutumiseen ei välttämättä tarvitse mitään erillistä välinettä tai keinoa. Riittää kun poistat ympäriltäsi kaikki mahdolliset häiriötekijät ja tyhjennät mielesi. Unihalvauksiin ei auta mikään rukous eikä loitsu. Se tulee jos on tullakseen.

      Uniongelmiensa aiheuttaja täytyy tottakai selvittää, eikä vain miettiä rentoutusääniteitä, kamomillaa, unilääkkeitä tms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      84
      4562
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      85
      4411
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3759
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      3483
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2977
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2764
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      21
      2701
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      2083
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1748
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      103
      1291
    Aihe