Itse olen kärsinyt unettomuudesta ja unihalvauksista ja muistakin häiriöistä, mutta nyt olen jotakuinkin vapautunut. Toki paljon riippuu siitä, miten päiväni käytän ja juuri siitä, pysynkö Jumalan lähellä ja hänen tahdossaan vai en. Mutta Jumalan lähellä on hyvä olla ja hänen läheisyytensä poistaa kaikkea pahaa ja pimeää elämästämme.
Halvauksiin minulla auttaa se, että alan rukoilla Isä meidän rukousta. Kuulemma vapaamuotoinenkin rukous auttaa, mutta itse olen käyttänyt Isä meidän -rukousta. Yhteen aikaan minulla oli paljon noita halvauksia, olin vissiin jotenkin liikaa sotkeentunut huonoihin asioihin ja juuri tutkimaan sielunvihollisen työtä (olin siis ihan kristitty silloinkin mutta opinpahan, että ei meidän pidä liikaa kiinnostua ja lukea oudoista ja pelottavista asioista edes ymmärtääksemme niitä, vaan katse tulee kääntää Jeesukseen ja olla kiinnostunut hänestä)
Nämä kristilliset opetusnauhoitukset auttavat todella hyvin nukahtamaan, vaikka todella hyviä ovatkin, tai juuri siksi: http://oneway.tv/fi/category/PLdZAghCIk-sFZgBeCJhQ45jMeXL2zoqDH Varsinkin Tapani on hyvä opettaja ja hänen opetuksiaan on ilo kuunnella, jos sattuukin pysymään hereillä. :) Mutta hänellä on niin rauhoittava ääni tai jotain, että minua kyllä alkaa unettaa. :) Ja noiden soidessa nukun yöni todella rauhassa.
Jeesus auttaa kaikkiin uniongelmiin
5
263
Vastaukset
- JeppeJeepulis
Hieno homma. Huomasin juuri ilmoituksen Karhusaarentien sillalla Helsingin puolella Espoon suuntaan siitä, että Jeesus tulee, oletko valmis! Kannattaa varmaan mennä odottelemaan siihen bussipysäkille, jos vaikka jää siinä pois. Ei tarvitse enää kuunnella mitään opetusnauhoituksia, kun voi kuunnella hänen juttujaan livenä. Ihan vinkkinä vain.
- opasdnopdgn
Voikun olisikin noin helppoa. Omaa typeryyttäni sössin rytmin ja nyt saan kärsiä siitä,ei auta lääkkeet,ei liikunta,ei alkoholi,ei mikään... Unihalvauksiakin tulee aina sillontällön,joskus pelottavia,joskus ihan sekopäisiä,joskus jopa mielenkiintosia.
- nettisyntinen
Maailmassa monien ahdistusten kuluttua uni onkin makein.
- HolopaisenKatkeramieli
Ari Koivunen on Jumalasta seuraava ja Hän kutsuu sinut mukaan bileisiin,
- uneton_unessa
Ei sillä ole merkitystä, onko rentouttava aihe uskonnollinen tai tieteellinen. Pääasia, että sen vaikutukseen uskoo ja antaa itselleen mahdollisuuden rentoutua. Rentoutumiseen ei välttämättä tarvitse mitään erillistä välinettä tai keinoa. Riittää kun poistat ympäriltäsi kaikki mahdolliset häiriötekijät ja tyhjennät mielesi. Unihalvauksiin ei auta mikään rukous eikä loitsu. Se tulee jos on tullakseen.
Uniongelmiensa aiheuttaja täytyy tottakai selvittää, eikä vain miettiä rentoutusääniteitä, kamomillaa, unilääkkeitä tms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö27110072K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2165789Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1695316PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *804955Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot93208Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe32599- 2122499
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122319Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3712103- 241965