On kuutamolla,sanoo Toni Röpönen.
AnneKyllönen
niilohiihto
26512
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Vi..u tää Röpönen on kuutamolla. On niin p..kanpuhuja kun olla ja voi. Toivottavasti tuollaista pökkelöö ei valittais ikinä maajoukkuevalmentajaksi. Mies puhuu pa..aa minkä kerkeää ja millä äänellä, ihme ininää ja pätemistä kaikki sen jutut. Vi... kun ottaa taas päästä. Luulee tietävänsä kaikesta kaiken, ou my good mikä pökkelö!!
Falunin hiihdot 2-3 talvea takaperin,viimeinen kisa takaa-ajona.Kyllönen lähti seitsemäntenä,kommentaattori Röpönen useaan kertaan takaa tuleva ryhmä ottaa Kyllösen kiinni.Lopussa vain Kikkan Randall meni edelle,josta Roponen selvästi ilahtui.Harmitteli lopussa,mikä ihme siinä oli ettei ajoissa alettu pitämään vauhtia.
Joo, Falunin mm-kisoissa muut pääsivät tasolleen mutta Kyllönen ei. Krista taipui lopussa Nilssonille, olisi vaatinut Annelta 15 sek paremman hiihdon.
Falunin mm hiihdot meni Kyllöseltä heikosti,avauksessa mainittu oli ennen mm kisoja.
Turskilta puuttuu nyt joku salva, nehän putoilee yksi toisensa jälkeen.
Taisi käryt säikäyttää. Toivottavasti Lahessa testataan tarpeeksi
Ne turskit nyt eivät vain useimmat ota kovin tosissaan tässä vaiheessa näitä cup- kisoja, siitä se sauma hyviin sijoituksiin Pärmäkoskellekin siunaantui. Turskat säästelevät ja odottelevat Lahden kisoja. Joku Björgenkin kävi kokeilemassa missä mennään ja selväksi tuli asia parilla vedolla, niin itsellensä kuin muillekin!
Roponen tietää hiihdosta enemmän kuin te kaikki ylläolevat yhteensä. Jos jotain hiihdosta ymmärtäisitte niin voisitte Tonin puheista jotain käsittääkin:) kyllä olisi niiin paljon parempi päävalmentaja kuin Jylhä ja varmasti tulisi kehitystä koko maajoukkueen suorituksiin ja nuorten hiihtäjien kehitykseen!
Jämillä Ville luisteli perinteisen viestin eivätkä hyljänneet.
suomi saa hyvät viestiijoukkueet miehissä kuin naisissa..ketkä mukana ja missä järjestyksessä ?oma veikkaus, jauhojärvi-niskanen-lehtonen-heikkinen
kyllönen-niskanen-mononen-pärmäkoski
Lopulliset kokoonpanot päätetään päivää ennen kisaa. Vallitsevan tilanteen mukaan. Naisissa spekulaatiossa on mukana molemmat ampumahiihtäjättäret.
Vain Pärmiksellä on melkein varma paikka.
Täytyy muistaa ,vaimoni R-Liisa kolmannella osuudella.Pommin varmaa.
Jämillä Kyllönen jäi osuudellaan kärjelle, tulos liki kansallisella tasolla. Jylhä vaatii vielä näyttöjä.
Pärmäkoskelle+pitää+saada+200m+keulaa+Wengiin+ja+Nilssoniin.+Se+edellyttää+muilta+200+%+onnistumista+muilta+osuuksilta.
Eikä jäänyt.
Björgen lienee norjan ankkuri.Östberg avaa,sitten Weng,heikoin lenkki Harsem ja Björgen.
norja voittaa..björjen aloittaa,veng toisena,jagobsen kolmas,östberg ankkuri
BjökkaMara jäi jo aiemmin kuin tikku paskaan.
Falunissa MM:ssä Kyllönen munasi viestin. Nilsson pääsi roikkumaan Pärmäkosken perskärpäsenä ja lopussa tykitti ohi. Ruotsi nappasi hopiat, Suomi pettyi pronssille.
Eikä munannut,ei ollut edes hiihtämässä,Saarinen,Niskanen,Roponen,Pärmäkoski.
Falunissa Aikku toi kärjessä, mutta se oli Niskanen joka romahti. Roponen otti eron kiinni, mutta Nilssonille ei löydy vieläkään kukistajaa, jos loppusuoralle tullaan tasoissa. Vain Kaisa M. Olisi voinut kuokallaan kukistaa Nilssonin.
Kyllönen olisi pudottanut Suomen kokonaan pallilta.
Sotchissahan nähtiin sellainen ihme, että Saarinen pudotti Jouhaukan. Toki Kalla kellisti Kristan lopussa.
Oliko kyse tyttöjen välisestä ?
Anne Kyllönen on kyllä hirveesti Emma Väänäsen näkönen ja äänikin ihan sama
Koko roposen suku aivan kuutamolla
Annen suurin ongelma on siinä, ettei hän ota tappioista itseensä vaan on koko ajan tyytyväinen vaikkei pärjää ja uskottelee tietääkseni itsellensä että pyyhkii hyvin hiihdossa.
Todelliset huippu-urheilijat ovat kriittisempiä ja oppivat virheistä.
Tyytyväisyys ei ole välttämättä onnen tae, mutten tarkoita nyt tietenkään sitä, että pitäisi itkeä ja hakata päätä seinään kun ei pärjää.
Aikamoista viestihiihtovalintaa Jylhältä. Viestissä olisi tarvinnut hiihtää Kyllönen, Matintalo, Niskanen ja Pärmäkoski, niin pronssia olisimme saaneet. Vanhat on vanhoja ja sillä siisti, kun on lyhyt ja nopeutta vaativa osuus.