Kertokaa Opel tietäjät ja omistajat: Onko totta että Opel ei ole auto ja piika ei ole ihminen?
Pitääkö paikkansa???
11
269
Vastaukset
- monenpalstanpelle
Hei, kato mua, kato mua...Olkaa mun kaa, jooko. Pelle yrittää saada seuraa. Ressukka.
- opelisti
Piikahan on ihminen siinä missä muutkin palkolliset, tekevät arvokasta työtä joten ontuva vertaus.
- fkfjhfhfdhd
Tuo oli alkujaan fordin sanonta kun oli vielä hiukan piikojakin jäljellä.Karvaooppeli sitten ominta ja se miksi et osta ooppelia.Tietenkin siksi että äiti on kieltänyt koskemasta koneisiin joissa on salamankuva kyljessä.
- gfsangfsn
Aloittaja on lähtenyt liikkeelle 60 v. kaskulla, on se hienoa kun on pudonnut ajasta ja kehityksestä jo aikaa sitten. Työkyvyttömyyseläkkeellä vai työttönyydessä.
Kyllä piika on ihminen, edelleenkin, ja kyllä Opel on auto.
- opelisti
Opel on yllättänyt positiivisesti olemalla lämmin auto, jota ei kaikista pikkuturboista todellakaan voi sanoa. Mikä lie opelin kikka jota ei muut valmistajat ole keksineet. Aika näyttää ilmeneekö muitakin plus ominaisuuksia kun nyt vasta ajettu reilu 1000 kilsaa.
- kasvihuoneilmiö
Ei ole enää, kunnon piikoja ja autoja markkinoilla!
- että_sikäli
No jos tämänkin päivän kepulais-, lestadiolais-isännniltä kuten Sipilä ja kumppanit kysytään, niin ei ole heidän mielestään piiat eikä rengitkään ihmisiä, vaan välttämätön paha, joiden pitäisi talkoilla työskentelemän isäntien hyväksi.
- Opel.on.PoP
Piiat ja rengit teki tiluksilla ja talouksissa aikoinaan kaikki työt, kuljetukset tehtiin Opel- merkkisillä autoilla, enää on jäljellä Opel joka edelleen toimii erittäin hyvin sille tarkoitettuun tehtävään.
- öööösdt
Opeleiden valmistushan on lopetettu,se päättyi viimeiseen takavetoiseen omegaan 2003.Sen jälkeen on valmistettu vain leluja.tietokoneita pyörillä.Kulkuvälineitä nörteille,jotka eivät osaa ajaa.
- opelisti
Ensikilometrien jälkeen väittäisin päinvastaista sillä edellisen kerran kun ajoin Opel Kadetilla, on tämä uusi ihan eri planeetalta. Kadet oli vikuri jonka kanssa sai tehdä töitä että talvella sen kanssa pysyi tiellä vaan tämä uusi Astra menee kuin itsestään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks655716Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.253932Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää773500- 1132936
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642437Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu401815Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11358En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131325Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel681234Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801071