Pitääkö paikkansa???

Kertokaa Opel tietäjät ja omistajat: Onko totta että Opel ei ole auto ja piika ei ole ihminen?
11282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Hei, kato mua, kato mua...Olkaa mun kaa, jooko. Pelle yrittää saada seuraa. Ressukka.

Äänestä

Piikahan on ihminen siinä missä muutkin palkolliset, tekevät arvokasta työtä joten ontuva vertaus.

Äänestä
  • Tuo oli alkujaan fordin sanonta kun oli vielä hiukan piikojakin jäljellä.Karvaooppeli sitten ominta ja se miksi et osta ooppelia.Tietenkin siksi että äiti on kieltänyt koskemasta koneisiin joissa on salamankuva kyljessä.

    Äänestä

Aloittaja on lähtenyt liikkeelle 60 v. kaskulla, on se hienoa kun on pudonnut ajasta ja kehityksestä jo aikaa sitten. Työkyvyttömyyseläkkeellä vai työttönyydessä.

Äänestä

Kyllä piika on ihminen, edelleenkin, ja kyllä Opel on auto.

Äänestä
  • Opel on yllättänyt positiivisesti olemalla lämmin auto, jota ei kaikista pikkuturboista todellakaan voi sanoa. Mikä lie opelin kikka jota ei muut valmistajat ole keksineet. Aika näyttää ilmeneekö muitakin plus ominaisuuksia kun nyt vasta ajettu reilu 1000 kilsaa.

    Äänestä

Ei ole enää, kunnon piikoja ja autoja markkinoilla!

Äänestä

No jos tämänkin päivän kepulais-, lestadiolais-isännniltä kuten Sipilä ja kumppanit kysytään, niin ei ole heidän mielestään piiat eikä rengitkään ihmisiä, vaan välttämätön paha, joiden pitäisi talkoilla työskentelemän isäntien hyväksi.

Äänestä

Piiat ja rengit teki tiluksilla ja talouksissa aikoinaan kaikki työt, kuljetukset tehtiin Opel- merkkisillä autoilla, enää on jäljellä Opel joka edelleen toimii erittäin hyvin sille tarkoitettuun tehtävään.

Äänestä

Opeleiden valmistushan on lopetettu,se päättyi viimeiseen takavetoiseen omegaan 2003.Sen jälkeen on valmistettu vain leluja.tietokoneita pyörillä.Kulkuvälineitä nörteille,jotka eivät osaa ajaa.

Äänestä
  • Ensikilometrien jälkeen väittäisin päinvastaista sillä edellisen kerran kun ajoin Opel Kadetilla, on tämä uusi ihan eri planeetalta. Kadet oli vikuri jonka kanssa sai tehdä töitä että talvella sen kanssa pysyi tiellä vaan tämä uusi Astra menee kuin itsestään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TAhdon_tietää kirjoitti:

Kertokaa Opel tietäjät ja omistajat: Onko totta että Opel ei ole auto ja piika ei ole ihminen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu