Kertokaa Opel tietäjät ja omistajat: Onko totta että Opel ei ole auto ja piika ei ole ihminen?
Pitääkö paikkansa???
11
224
Vastaukset
- monenpalstanpelle
Hei, kato mua, kato mua...Olkaa mun kaa, jooko. Pelle yrittää saada seuraa. Ressukka.
- opelisti
Piikahan on ihminen siinä missä muutkin palkolliset, tekevät arvokasta työtä joten ontuva vertaus.
- fkfjhfhfdhd
Tuo oli alkujaan fordin sanonta kun oli vielä hiukan piikojakin jäljellä.Karvaooppeli sitten ominta ja se miksi et osta ooppelia.Tietenkin siksi että äiti on kieltänyt koskemasta koneisiin joissa on salamankuva kyljessä.
- gfsangfsn
Aloittaja on lähtenyt liikkeelle 60 v. kaskulla, on se hienoa kun on pudonnut ajasta ja kehityksestä jo aikaa sitten. Työkyvyttömyyseläkkeellä vai työttönyydessä.
Kyllä piika on ihminen, edelleenkin, ja kyllä Opel on auto.
- opelisti
Opel on yllättänyt positiivisesti olemalla lämmin auto, jota ei kaikista pikkuturboista todellakaan voi sanoa. Mikä lie opelin kikka jota ei muut valmistajat ole keksineet. Aika näyttää ilmeneekö muitakin plus ominaisuuksia kun nyt vasta ajettu reilu 1000 kilsaa.
- kasvihuoneilmiö
Ei ole enää, kunnon piikoja ja autoja markkinoilla!
- että_sikäli
No jos tämänkin päivän kepulais-, lestadiolais-isännniltä kuten Sipilä ja kumppanit kysytään, niin ei ole heidän mielestään piiat eikä rengitkään ihmisiä, vaan välttämätön paha, joiden pitäisi talkoilla työskentelemän isäntien hyväksi.
- Opel.on.PoP
Piiat ja rengit teki tiluksilla ja talouksissa aikoinaan kaikki työt, kuljetukset tehtiin Opel- merkkisillä autoilla, enää on jäljellä Opel joka edelleen toimii erittäin hyvin sille tarkoitettuun tehtävään.
- öööösdt
Opeleiden valmistushan on lopetettu,se päättyi viimeiseen takavetoiseen omegaan 2003.Sen jälkeen on valmistettu vain leluja.tietokoneita pyörillä.Kulkuvälineitä nörteille,jotka eivät osaa ajaa.
- opelisti
Ensikilometrien jälkeen väittäisin päinvastaista sillä edellisen kerran kun ajoin Opel Kadetilla, on tämä uusi ihan eri planeetalta. Kadet oli vikuri jonka kanssa sai tehdä töitä että talvella sen kanssa pysyi tiellä vaan tämä uusi Astra menee kuin itsestään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h
Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va145918Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen1645683Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko655103Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä
Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas904686Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht2264647Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1834557Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin64529Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan
Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa654402Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä153989Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus
Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast423915