Kotisivujen teko

Voitto-1

Hei,
Voistko neuvoa, onko mahdollista kenen tahansa hankkia vastaavan laiset suvut nettiin, kuin on esim. iltalehdellä. Mielestäni oleellista olisi, että voisi laittaa esille listan otsikoista, josta voi avata varsinaisen asian. Rinnalla voisi olla aiheet kuvan kanssa, kuten esim. iltalehden ym. sivuilla.

t. Voitto

3

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kewadq

      1) sivut, joissa on aihelistaus kuvien kanssa tai ilman, ja linkit varsinaisiin juttuihin -> wordpress sopivalla teemalla ja lisäosilla varustettuna lienee helpoin vaihtoehto.

      2) samanlaiset sivut kuin IL:llä maksaa vaivaa ja rahaa, mutta ilmeisesti nyt ei ihan samanlaista kumminkaan haluttu?

    • Netissä

      Mitenkäs jokin perus blogialusta kuten blogger?

    • oldschool.internet

      Vieläköhän kellään on enää perinteisiä ns. kotisivuja internetissä niinkuin vielä 2000-luvulla monella oli esim. internet-liittymän mukana saatua kotisivutilaa minne html-tiedostot, kuvat, jne. siirrettiin vaikkapa ftp-ohjelmalla *jonnet ei muista* :D
      Itselläkin oli kotisivut mutta nettiyhteyden vaihduttua kotisivutilaa ei enää saanut ja Geocitieskin suljettiin 2009 *jonnet ei muista tätäkään*.
      Nykyajan somesta en sen sijaan ole innostunut, facebookissakin on vain tyhjä profiili. Käytän mieluummin perinteisiä foorumeita jonne linkkailen kuvia photobucket -palvelusta ja videoita youtubesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      102
      6588
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      31
      3940
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3365
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      383
      1807
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1418
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1360
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      47
      1093
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      996
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      930
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      889
    Aihe