Ajattelin vaan vähä lohduttaa teroja, kun kansa halusi kuitenkin niitä Vikawaageneita. Terojen mielestä Volkswagen on paska, mutta kuinka paska on tojota, kun ei mene kaupaksi. Ja sitten kaikki terot kertomaan nyyhkyttäen selityksiä miksi näin kävi. Onnettomat paskahousut siinä saitte korville.
Ei tässä mitää
HuolissaanTaas
576
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tyhmä ei ole se kuka pyytää vaan se joka maksaa.
Eipä näköjään maskirunkkareita näy täällä selittelemässä tappiota.
trollipoju paljasti taas noloutensa ja lapsellisuutensa. Maskirunkkari näyttää edelleen kiihottavan trollipojua. Trollipojuhan niitä typeriä kuviakin lapsellisuuttaan tänne postasi muutama kuukausi sitten ja nyt ottaa asian taas esille tyhmyyttään. Keskittyisit poju mielummin pohdiskelemaan kuinka Vw-konserni saa maksettua 20 MILJARDIN sakkonsa pelkästään jenkeille pois, muista tässä vaiheessa vielä puhumattakaan.
Vw maksaa ja on jo maksanut sanktionsa nöyränä, mutta mitä sitten?
Toyotallakin on miljardien sanktiot ja kalliit takaisin kutsut, joten tasapeli näissä, mutta autona Vw on valovuoden edellä, sitä et pysty kiistämään millään mittarilla.
Tilasin Maaseudun Tulevaisuuden ja sain kylkiäisetuna Volkkarin halvalla. Minusta tuntuu, että se alkaa hajota ennenkuin ehdin lukea lehden vuosikerran kokonaan. Onhan se vähän alkeellinen tekniikaltaan Valtraan verrattuna, istuimetkin surkeat ja ergonomia muutenkin askeettinen, mutta näinä alenevien tuotteitten hintojen aikoina ei ole varaa edes Toyotaan.