ylläshotelli saaga?

Niina

Hei,
Olemme menossa kesällä hämatkalle lappiin ja majoitumme suht. uuteen ylläshotelli saagaan muutamaksi yöksi. Onko hyvä hotelli? Onko joku muu ollut häämatkalla siellä ja saako jotain erityistä huoneeseen jos kertoo tulevansa häämatkalle? Muutoin ylläksen seutu on tuttua paikkaa.

3

4444

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • saaga

      ...viime kesänä lomailemassa kyseisessä hotellissa. Oikein ihana hotelli. Sillon ei ainakaan ollu hirveenä ihmisiä ko. hotellissa kesäaikakin ku oli ja siellä saikin aika privat palvelua. Äärimmäisen hyvät ruuat ja mm. itse kokki tuli kysymään maistuuko ruoka ja juttelemaan muutenkin kuinka loma on mennyt. :)

      • muuten vaan

        siellä lomailemassa. Ihan kiva hotelli. Ei siis oltu missään sviitissä, tavallisessa huoneessa. Siisti, mukava hotelli.


    • Hotelli Ylläs Saaga

      Viettäkää ikimuistoiset häät Lapin kesässä; elämyksellinen Ylläs tarjoaa Teille ainutkertaisen tilaisuuden siihen. Yötön yö ja ensiluokkaiset palvelut takaavat onnistuneen kokonaisuuden toiveidenne mukaan.

      Oman kullan kainalossa

      Tule viettämään ikimuistoinen hääyö tunturin juurella. Tarjoamme viihtyisän ja avaran Ateljeehuoneen romanttisen hääyön viettoon. Huoneessa Teitä odottaa leveä parivuode, kuohuviinipullo ja suklaakonvehteja sekä hedelmiä. Aamiainen tarjoillaan seuraavana aamuna huoneeseen. Aamiaisen jälkeen pääsette rentoutumaan ruusunterälehtikylpyyn. Kylvyn aikana Teille tarjoillaan lasilliset kuohuviiniä. Huoneen voi pitää lähtöpäivänä klo 18.00 saakka.


      Hinta: 145 €/ vrk/ 2 henkilöä. Hintaan siältyy kaikki mitä mainitaan yllä olevassa tekstissä.


      Peketti on voimassa 1.5.- 31.8.2005


      Lahjaksi hääparille

      Lähetä hääpari lomalle tunturin upeisiin maisemiin. Hotellihuoneessa hääparia odottaa romanttinen leveä parivuode, kuohuviinipullo, suklaakonvehdit ja hedelmiä. Auringon laskeutuessa etelämpänä lähdetään opppaan johdolla liikkeelle. Onneksi täällä Lapissa voi reippailla auringon valossa myöhään yöhön saakka. Retken aikana ihastellaan kaunista tunturimaisemaa ja tutustutaan tunturiluontoon luonnon tuntevan oppaan avustamana. Tunturin kupeessa laavulla keitetään makoisat taukokahvit ja nautitaan iltapalaa nuotion loisteessa. Seuraavana aamuna aamiainen tarjoillaan huoneeseen.


      Hinta: 185 €/ vrk/ 2 henkilö. Hinataan sisältyy kaikki yllämainittu. Toimitamme lahjan tilaajalle lahjakortin, jonka voi antaa häälahjaksi.


      Paketti on voimassa : 1.5.- 31.8.2005


      Mikäli Teillä on erikoistoivomuksia tai haluatte järjestää häänne Saagassa, myyntipalvelumme auttaa Teitä mielellään räätälöimään juuri Teille sopivan paketin.






      Lisätietoja ja varaukset:

      Hotelli Ylläs Saaga

      Iso- Ylläksentie 24

      95980 YLLÄSJÄRVI

      016- 216 8000

      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      70
      7333
    2. Demarilesbo synnytti lapsen

      Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art
      Maailman menoa
      168
      4368
    3. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      133
      4070
    4. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      56
      4007
    5. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      59
      3857
    6. Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon

      Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu
      Maailman menoa
      15
      3536
    7. HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!

      "Sdp:n uusi talous­ääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen
      Maailman menoa
      62
      3052
    8. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      60
      2748
    9. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      36
      2302
    10. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      248
      2114
    Aihe