Lukemalla Myllykirjaa pää sekoaa pahemmin kuin huumeilla. Lukekaapa:
"Kestin kirja 2:1-6
1. Ja Seppo kutsui Kestin ja puhui hänelle sisältä huussista sanoen:
2. "Puhu kauhajokisille ja sano heille: Jos joku teistä tahtoo tuoda uhrilahjan Sepolle; niin tuokaa uhrilahjanne Alkosta.
3. Jos hänen uhrilahjansa on pontikkaa, tuokoon kolme pulloa huussin ovelle hän tuokoon sen, että Sepon mielisuosio tulisi hänen osaksensa.
4. Ja hän laskekoon kätensä pullon suun päälle; niin se on oleva otollinen ja tuottava hänelle sovituksen.
5. Ja hän juokoon kiljua Sepon kasvojen edessä, ja papit, Kauhajoen juopot, tuokoot oluen ja vihmokoot oluen ympärinsä alttarille, joka on huussin ovella.
6. Ja hän avatkoon pullon olutta ja juokoon siitä puolet."
http://pena.dy.fi/keskustelu/index.php?aihe=160
Myllisläisyys on parasta huumetta
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista997883- 1075617
- 2754881
- 494853
- 763637
- 512869
- 632615
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222478Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292412- 412294