vittu kun ei vr sivuilta löyvy junia sinne.. mikä se on hommannimi??
pitäs langalla pyörähtää
villep33
221254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
tule piipahtamaan omalla lentokoneella, jäälle on hyvä laskeutua,
vai onko varaa vain vr,ään
löytyy vr-tarkotat varmaan varastoa,siellä on leikkijuna kolmella vaunulla.
Kannattaa ostaa lippu Kuhmon, tai Sotkumon asemalle ja sieltä bussilla/ taksilla langalle.
Ville p .parempi kun et tule.
Hommannimi on tunarointi. Älä hyvä mies tule tänne surkeiden keskelle. Ei edes pyörähtämään.
Sivistys ei koskaan saapunut Puolangalle kun raiteet puuttuu.
uskot varmaan joulupukkiinkin jos sivistys kulkee vielä raiteilla.....morsenaakkostappa junaasemalta vastaus ja laeta lähetti tuomaan viesti
Vanha sanonta kuuluu, että on junan tuoma.
Ne, jotka eivät ymmärrä kyseistä sanontaa, ovat tainneet jäädä juna-asemalle.
Oletko juntti? Monen pienen kuin suurenkin paikkakunnan elinehto on toimiva raideliikenne.
Kerroppas nyt , mitä vittua tältä kylältä viedä vietäisiin raiteilla tai olisi koskaan viety ? . Yksiin linkkuihin soppii jo loppu höppänät lähtiessään täältä PAKOLLA pakkohoitoon kaapunkiin, kun kunta on jo konkurssissa.
Oliskohan puutavaraa viety? Mitäpä arvelet?
se on pieni millä piika pissii, ei mitään säästöä autokuljetuksiin verrattuna olis ollut koskaan, paremmin vain nekin vähäset ropot ovat jääneet autoilijoiden taskuun ja paikkakunnan hyväksi
No eikö vaikka kainuulaisia luonnonvaroja kuten melankolisuutta, kateutta ja vähäosaisuutta voisi alkaa viemään muualle Suomen maahan? Vae hyvejäiskö? Vain vittu valittavalla voit vaikuttaa!
tavittasiinko tuohon vientiin junnaa, mölyt soppii tyhjään pussiin ja tuulivie
Kajaanista on Puolangalle huippunopea junayhteys ? Koulun matuillassa kajaanilainen poliisimies sanoi että Puolangalla ollaan matujen saikatessa 20 minuutissa ... siis tulevat nopeudella 280 km/h eli toden näköisesti todella nopealla junalla ? Ko. poliisimies jätti kuitenkin kertomatta missä se Puolangan asemarakennus täällä sijaitsee.
hiljempaa ettei matut kuule ja järäötä salasta asemoa
kiitos kaikille kysymykseeni vastanneille. keitän kahveet kaikille paltamossa 7.4 kirkonkylänpinnassa. saap ehtiä
Lisäksi että sieltä puolangalta sillä junalla joutaa noppeiten! kahveet viiään käsistä
Jo on taas nistikylän ukot vauhissa
vitun köyhät meillä on helikopteri
Pankit jotka puhelimen sulkee IT käynnin jälkeen ja on ei ole enää.
Oulu hävittymyys vanhus työpaikat Santo silmätulehdus avec lähtijä hoitaja, silmälasit Juha Pylväs ryhmä esittää pitää saada verovähennys oikeus kun vie vammaisen hoitopäiville.
Muoviessu vahtaja Jani Häggman kahvi sekä onko Helluntaiseurakunta taustalla yleisavain käyttö kirjoittaa kerrostalot jne.
Korona puhelin ukille kukkia,kuivakukka kelloliike Nivala kysyi Kallio
Pikakahvi Eveliina Paavola seuranta
Niitä "junaleikkejä" kannattaa leikkiä siellä suomussalmella ettei käy niinku sille yhelle kuhomolaiselle toopelle viimekesänä torilla kun ruennu junaleikkejä ehottelemaan.