Olisiko kenelläkään tietoa, vieläkö järjestetään discoja meille jo varttuneemmille discoilun ystäville?
Jossain vaiheessa niitä kyl oli silloin tällöin:)
Jossain vaiheessa niitä kyl oli silloin tällöin:)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Missäpäin suomea niitä järjestettiin?
Tuossa pohjoisemmassa naapurikaupungissa ainakin oli joskus. En ole kuullut jatkuvatko vielä eli oliko menestystä aiheessa. Tooosi hyvä idea, discojammailukin on mielettömän mukavaa.
Mene mieluummin tanssikursseille ja opittuasi lavoille bailaamaan. Saat tanssia kunnolla ja selvien seurassa. Tosin jotkut ottavat paukun pari. Lavoilla myydään nykyään viinaakin ;))
https://www.youtube.com/watch?v=Byai_FPI5vI
Disco K-50 on helmikuussa 2006 perustettu disko kaikille meille yli 50-vuotiaille. Sydämellisesti tervetuloa Vanhalle Ylioppilastalolle 21.1. klo 19-01!
Todellakin, menisin heti yökerhoon, jossa on 1980-luvun discomusiikkia! Disco on hyvää tanssimusaa ja hauskaa. Varmaan joissain yökerhoissa on ns. discoilta? Suomi on niin tönkkö maa, että täällä yli 50 kymppiset ovat täysin kalkkeutuneita. Huomaa tästäkin, että ei näytä olevan kiinnostusta sosiaaliseen hauskanpitoon ja liikuntaan. On tosi masentava maa ja kansakunta.
Hyvä kysymys! Tavataan discossa! lippu korkealla!
Äläs höpotä siinä ja niputa kaikkia suomalaisia viiskymppisiä samaan muottiin. Missään maassa ei voi sanoa olevan tietyntyyppisiä tietynikäisiä vaan joka paikassa on kaikenlaisia kaikenikäisiä.
Meillä täällä Pohjois-Suomen pienessä kaupungissa on keväisin ja syksyisin K-40 bileet ja siellä soi 60-, 70- ja 80-luvun musiikki ja tanssia saa sydämensä kyllyydestä.
Vanhan Ylioppilastalon disko on siitä hyvä, että sinne voi mennä myös yksin ja tanssia itsekseen. Tosin voi käydä kuten minulle, että joku sen lisäksi hakee.
Siitä en tosin pitänyt, että kun halusin jutella muille ilman sen ihmeempää tarkoitusta, sain itse olla aloitteentekijä säännöllisesti lukuun ottamatta sitä, joka haki tanssimaan. Ei se pidä paikkaansa, mitä kyseisen yhteisön sivuilla sanotaan, että kaikki juttelevat kaikille. Ihmiset juttelivat vain tuttujen kanssa, itse tosin olin ja olen muuallakin aktiivinen, mutta sen pitäisi olla vastavuoroista.
Mutta suosittelen kokeilemaan. Ja kuka hakee parisuhdetta, niin siellä on kuulemani mukaan syntynyt useita pareja. Juttelin yhden parin kanssa, he olivat tavanneet siellä. Kumpainenkin tosin hyvännäköisiä, olisivat varmaan löytäneet kumppanin muutoinkin.
Itselläni ei ollut parinhakufiilistä enkä välittäisi kumppanista, jonka kanssa asutaan yhdessä. Menin paikan päälle tavatakseni uusia ihmisiä ilman mitään tarkoitusta.
Ehkä menen vielä joskus, ehkä en.