1-vuotis hääpäivälahja miehelle?

nuori vaimo

Hei!

Meillä on kohta 1-vuotis hääpäivä, mutta en ole vielä keksinyt sopivaa lahjaa ihanalle miehelleni! Olisiko hyviä, eikä kauhean kalliita, ideoita?

7

8958

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaimo

      meillä on myös kohta 1-vuotis hääpäivä :). eikös ne ole paperihäät? eli jotain paperia.. esim lahjakortti kylpylään tai muu hotelliviikonloppu? idea ei kylläkään ole kovinkaan halpa..

    • mitä sä

      laitat. Vitosen tyynyn alle. Ei ole kallistakaan, nimellisarvo noin vitosen.

    • mä.

      mutta kun ei päästy häämatkalle niin ajattelin jos antaisi yhdistetyn hää-/synttärilahjan(30v) eli pidennetty viikonloppu jossain euroopan maassa.

      • Sally

        Meillä tulossa pian kans 1-vuotis hääpäivä ja samoihin aikoihin minä täytän 30v.
        Mieheni kanssa sovimme menevämme pidennetylle viikonloppureissulle Budapestiin, joka on samalla minulle 30v-lahja.
        Innolla odotan matkaamme ja että pari kuukautta kuluis nopeasti.


    • Vaimo-04

      Meillä ei ostettu 1-vuotishääpäivälahjaa koska ostimme huomenlahjat. Menimme syömään hyvään ravintolaan, vietimme kahdenkeskisen päivän ja nautimme yhdessäolosta. Eihän se yksivuotislahja niin välttämätön ole, mutta jos jotain haluat ostaa, osta joku asia joka muistuttaa kuluneesta vuodesta. Esim, kello johon kaiverrutat hääpäivänne.

    • lahjavinkki..

      Esim mini-risteily Tallinnaan tai Tukholmaan !
      Mini-risteilyt ovat todella halpoja !:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe