Laukaan ravintolat

railikki

Kallio ravintolat meni kiinni, onko ainoa paikka Pub Kallio ( onko sekään auki?)Tiedän että Peurunka on, mutta onko muita? Lomalle tulossa ja ehkä pientä viidettä kaipaisi.

11

2324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarjontaaon

      Onhan täällä rosanne, varjolan tila ja liepeellähän taitaa olla nykyisin parikin ravintolaa. ja sitten on tietenkin tuttu ja turvallinen vihtahousu! Ihan riittämiin on illan viettopaikkoja. ja kesällä tietty satama ja kuusaan kahvio.

      • paskalaukaa

        Siis räkäläjuottoloita joihin ei normi ihminen mene yh horot tykyttää itteensä ja samat juopot nuokkuu räkä poskella tuoppi kourassa...mene ennemmin Jyväskylään siellä sentään on tasokkaita pubeja


    • laukaaonihanjees

      On Pub Kallio auki. Ja ihan ok paikka. harvemmin tosin tulee itse käytyä, mutta ihan hieno paikka. Viimeksi ei ainakaan ollut karaokea. Peurungassa on myös Pubi (jossa ikävä kyllä myös karaaokea) ja iltaravintola, jos ei ollut tietoa. Kesäisin satama ihan ykkönen, myös vanhemmalle väelle. Edellinen kommentoija laittanu myös varjolan, minun tiedon mukaan se on auki vain tilauksesta ja kuusaan kahvilla on kyllä aivan hirveä paikka ainakin karaoke iltoina.

      • näinseonjuu

        Jyväskylään pubeja kiertämään niissä on sentään jotain tasoa ja ihmiset rentoja tyyppejä toisin kuin Laukaan räkälässä....hirveetä lippalakki kansaa


    • tgffxx

      Tulihan se taas sieltä!

    • railikki

      Kiitos jotka vastasitte asiallisesti. Lopetan tämän kyselyn tähän. Hyvää kevättä!

    • VireitäMiehiäkaivataan
      • Tanssimaankutsua

        Taisit vastata liian tuhmia ;) Okey, tavataan Peurungassa.
        Nämä herrat siellä soitteloo https://www.youtube.com/watch?v=x-6I-dQxDHA
        ja toivottavasti noi hakuvalotkin on naisille suotuisammat johonkin
        aikaan illasta. Kaikkia seinähorsmia lupaan sitten hakea :)))


    • Kkkjhju

      Essolle vaan sieltä löytyy parhaat ruskeat pihvit

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      30
      11194
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      52
      8825
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5425
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3724
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3628
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3584
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3308
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      57
      2628
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      66
      2326
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      31
      1872
    Aihe