Reilun kuukauden päästä suuntaan taas tuttuun Corralejoon. Kolmas kerta jo mutta kun en oikein löytänyt vastavaa hintalaatusuhdetta muualta. Pelkkiä lentoja olisi kyllä Kanarialla saanut edullisesti jopa 150 eurolla mutta edullista hotellia en onnistunut löytämään kuin Las Palmaista pieniä parvekkeettomia huoneita. Halvimmat löytämäni hotellit noin 300 euroa viikko eivät olleet lähelläkään Las Marismasin tasoa. Corralejon Oasis Village olisi ollut pikkaisen edullisempi mutta päädyin tuttuun Las Marismasiin.
Ehkä joskus taas lähden johonkin pieneen ja hiljaiseen paikkaa turistialueiden ulkopuolelle... mutta nyt mennään helpoimman kautta.
Siisti tilava kaksio 550 euroa viikosta 188 euroa all inclusive... no tuli siihen vielä 19 euroa lentokenttäkuljetuksesta ja tuhlasinpa vielä lentokoneruokaankin 24 euroa. Noita maksuja ei enää voi välttää.
Kun vain saisi yhtä hyvän huoneen kuin kahdella edellisellä kerralla...
Fuerteventura Corralejo Las Marismas 13-20.2.2017
3
491
Vastaukset
Kolme viikkoa lähtöön. Lentokoneen istuinpaikat varattu kuin myös lentoruoka ja hotellikuljetus.
Minulla loppuu kiirus viimeistään kun olen asettunut paikalleni koneeseen. Matkustan mielelläni lentokentältä hotellille matkatoimiston hotellikuljetuksella. Minulla on matkatavaroissani mukana pieni kylmälaukku, jossa on kylmiä lonkeroita matkan ajaksi. :)10 herätystä ennen matkaa. Matkat Helsinkiin varattuna. Lähetin taas sähköpostn hotellille ja pyysin samaa huonetta tai viereistä kuin edellisillä kerroilla. Sain taas vakiovastauksen. Meille on tärkeää, että asiakkaat ovat tyytyväisiä. Teemme parhaamme, että saatte haluamanne huoneen mutta varmasti emme voi luvata. No muuten kyllä pärjään kunhan en saa huonetta, jonka terassi tai oikeastaan maan tasolla oleva parveke on parin metrin päässä tenniskentän verkkoaidasta.
- Lullevaz12
Jokos Blues on perillä? Kertoilehan perinteiseen tapaan kuulumisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812946Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka582338Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151747
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261709Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661327
- 591263
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781203