Maanmittauslaitoksen kansalaisen karttapaikka on addiktoivampi kuin mikään peli. Olen zoomaillut ympäri Suomea ja oppinut paikkojen sijainnista paljon sellaista, mitä en matkustelemattomana tiennyt ennen. Hienoja harjumaisemia ym. on maamme väärällään! Kannattaa matkustella kotimaassa. Ja tuo MML:n karttapaikka näyttää jopa monien järvien syvyydet, jos se kiinnostaa. Sitten toisaalta näiden palstojen lukeminen myös avartaa kuvaa kotimaamme kasvoista (tai persposkista).
En silti aio hankkia autoa, ellei sen mukana tule ilmaista kuljettajaa. (A-kortti vain.)
Paljon kiinnostavia paikkoja on Suomessa.
motoguzzijuzzi
0
697
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup383376Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1242782Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua402444Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.652177Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu4271728- 621207
- 561113
- 2591049
- 151976
- 45968