VAHVA HIIHTO AIKULTA

Jämin meno oli upeaa katseltavaa. Nyt alkaa taas Rossari saada kyytiä.

Go Aikku Go
14240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Aikku löi Monosta 9 s ja Kyllöstä 12 s. Muut jäivätkin sitten minuutin pintaan paitsi Anita Korva, joka nousi liki maajoukkuetasolle.

Äänestä
  • Toivottavasti Jylhä laittaa Korvan korvan taakse
    sekä
    ottaa Kaisan sieltä pois ja Lahteen kisaamaan, tuo heti 30 000 lisäkatsojaa

    Äänestä

Joo, kaikkien kaveri/yhteishengen luoja Aikku tähtäsi ilmeisesti koko kauden ainoan kuntopiikin tuonne viikonlopun kisoihin ja tottahan aloittaja kirjoittaa.."Nyt alkaa taas Gustafsson saada kyytiä"... jos rouvan suksi ei ala luistamaan kansallisissa kisoissa.

Äänestä

Aikku varmisti paikan viestin aloittajaksi ja parisprinttiin.

Äänestä

Joukkuepelaaja tuo Aikku.

Yhteishengen luoja, kisojen kruunaamaton kuningatar. Meidän Aikku.

Äänestä
  • Olis kyllä päävalmentaja Reijon syytä valita valmennettavansa, täydellinen joukkuepelaaja ja yhteishengenluoja Aikku viestijoukkueeseen, muuten alkaa pian Reijolla kohta kulmat tummumaan

    Äänestä

Aikku-Kepa-Kaisa-Krista

Äänestä
  • Aikkuhan sen joukkueen lopullisesti valitsee niin kuin aikoinaan SM-viestiinkin ja nytkin jokerikorttina peliin astuu sisko Maija joka vetää MM-Lahdessa ankkuriosuuden. Ei auta muiden asettua poikkiteloin ja edes ehdoittaa jotain muuta kokoonpanoa, ei edes Jylhän jos vaan oma olotila hiukankin kiinnostaa.

    Äänestä

Mikä on Roposen paras ystävä ?

Äänestä

Oikku Saarisen tilalle Siiri Rantanen ,hänellä paremmat saavutukset hiihdissa kuin Oikulla !

Äänestä

Oli taas tänään jotkut kisat, oliko Falunissa, hiihdetty. Naisten 15 km vapaalla veti Saarinen huikeasti, ei hävinnyt voittajalle ja muutamalle seuraaviksi tulleille kuin kaksi minuuttia, kovassa iskussa on nyt Aikku.

Äänestä
  • Se oli pertsaa, eli Aikun bravuuria. Luistelukisassa olis ero tuplaantunut, Aikku ois vedelle ankkaa loppumatkan.

    Äänestä

Nykyisessä kunnossaan Aikku ei mahdu edes kisajoukkueesseen, mutta henkilökohtainen valmentaja Reijo Jylhä on kyllä pakotettu ottamaan rouva joukkueeseen jo oman hyvinvointinsakin takia. Gustafssonia käy kyllä myös jo vähän sääliksi, perheen hovipalvelijan homma ei ole taatusti kovin kiitollinen tehtävä

Äänestä

Valituksen ja selityksen ja valituksen ja selityksen valitteluja odotellessamme!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AikkuottaaMitalin kirjoitti:

Jämin meno oli upeaa katseltavaa. Nyt alkaa taas Rossari saada kyytiä.

Go Aikku Go

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu