Sok toimii

Oliskohan aika lopettaa suomesta ruuan tuotanto kun siitä kerran kauppa ei halua maksaa? Sais sok sitä mitä haluaa.
4152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuotahan me demarit olemme yrittäneet jo vuosikymmeniä. Kyllä maailmalla ruokaa riittää ja kohtuuhinnalla ilman lumenauraustukia.

Mutta on kai niitä Suomessa muitakin ostajia kuin S-ryhmä? Teillähän on niin pirun hyvää ja laadukasta tavaraa tarjolla, että on suorastaan ihme miksi nuo ulkomaan pellet elävät pitempään.

Äänestä
  • KATEUS TAPPAA... sääki saatana oot nii rikas että iha vihas laittaa, sulla o merseitä kotona ja kahreksa mökkiä, sää oot sellane tyätä viaroksuva pelle että iha vihaks laittaa,sää sää sulla o veneitä sellasia isoja veneitä jolla sää viät kaikki rahat multa nii että iha vihaks laittaa...

    Äänestä

  • Aloittaja

    Sok nyt halua voimallisestiprofiloitua Kaupaksi jonka tärkeä intressi on lopettaa elintarviketuotanto suomesta.

    Äänestä

  • kenny79 kirjoitti:

    Sok nyt halua voimallisestiprofiloitua Kaupaksi jonka tärkeä intressi on lopettaa elintarviketuotanto suomesta.

    Niin, kaikkihan Suomalain väärin käsittää. täl foorumil ainakin se on ainoa käsittämisen muoto :)

    Eikös Sok alentanut suomalaisten kasvisten myyntihintaa kajoamatta tuottajahintaan että saisi vähennettyä kuluttajien myrkkyjäämien syöntiä ja sitä kautta säilyttämään asiakkaansa pitempään hengissä :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kenny79 kirjoitti:

Oliskohan aika lopettaa suomesta ruuan tuotanto kun siitä kerran kauppa ei halua maksaa? Sais sok sitä mitä haluaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu