Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Onko minua kusetettu? Naughtybook.

Moikka. Menin tuossa jouluna kirjautumaan seurapalvelu sivulle nimeltä Naughtybook. Ostin sieltä 7 päivän preriumin joka maksoi sen 10 euroa. Nyt kumminkin sieltä tuli s-postia, että pitäisi maksaa heille sen 150 euroa ja jos en maksa sitä sinne nyt tiistaihin mennessä he siirtävät asian lakimiehensä käsittelyyn. Onko tämä ihan täyttä kusetusta ja pitäisikö minun maksaa vaiko eikö?
2610151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Eiko voi jo estää tuota löylykauha juttua. Miksi lapset päsee tänne aikuisten palstalle

1Äänestä
  • Mistä niin päättelet että löylis on kersa??sehän voi olla teini tai joku vanha kurppa....yksi lysti siinähän hilluu kauhansa kanssa

    Äänestä

  • Enemmän haittaa on niistä jotka sille vastailee. Sen jokapäiväiset 12 viestiä kuitenkin poistetaan aina seuraavan päivän aamuun mennessä. Nykyään sen aamurunkkaukset poistetaan jo ennen iltapäivää.

    Älkää siis vastailko mielisairaalle. Vastauksenne jäävät palstalle senkin jälkeen kun mielisairaan oksennukset on siivottu.

    Äänestä

Jos maksat niin luuletko ettei tule toista laskua. Mihinkähän tuo vaade perustuu....on heidän ongelmansa jos ovat tarjonneet jotain mikä on yli tuon 10€. Kannattaa seurata luottkorttilaskua etteivät ala veloittamaa automaattisesti joka kk tuota 150€.

1Äänestä

....lisäksi ehdoissa sanotaan että käyttäjä hyväksyy kustannukset SUORITTAMALLA maksun......

"Maksullisia palveluita voidaan hankkia eri ajanjaksoiksi. Käyttäjälle ilmoitetaan maksuista, sisällöstä ja alasta sekä hinnoista ja maksuehdoista ennen palvelun tarjoamista ja aktivoimista. Käyttäjä hyväksyy kustannukset suorittamalla maksun HQ Entertainment Network GmbH & Co. KG-yrityksen antamien ohjeiden perusteella. Palvelut aktivoidaan, kun maksu vastaanotetaan."

Eli jos maksatniin ostat ilmeisedti jotain uutta.....

Äänestä

Did you pay 150€ ??

Äänestä

Lankesin muutama vuosi sitten samanlaiseen, en maksanut.
Lähetin s-postin että "palvelunne ei vastannut odotuksiani ja irtisanon tilaukseni välittömästi"
Ei sieltä muutaman maksuvaatimuksen jälkeen mitään kuulunut.

Äänestä

Ja viime kädessä soita pankkiin ja kuoleta luottokorttisi. Uusi kortti maksaa kympin tai kaksi. Ei sieltä kukaan kotiovelle tule rahoja karhuamaan. Eli no hätä.

Äänestä
  • Heti rekisteröinnin jälkeen oli otettu mun tiedot jotenkin käyttöön. Sala sanat oltiin vaihdettu. Viikon kerkes olee käytössä kunnes huomasin. Ihme kun avasin vielä uuden sähköpostiosoitteen ennenkuin kirjauduin silti kävi näin.

    Äänestä

Eikö se raha pitäis automaattisesti alkaa lähtemään sun tililtä 10 päivän jälkeen?

Äänestä
  • Turha tänne nillitää oma vika pikku sika mitäs läksit.. Kyllä on epätoivosta sakkia kun tuommoseen sontaan rahansa pistää

    Äänestä

Joo aika paljon taitaa olla feikkiprofiileja,muutama vaikuttais aidolta mutta kun ei viittis antaa luottokorttitietoja että pääsis vastailemaan...

Äänestä
  • Tuli pirtin puolelta aika nopea vastaus,taitaa pojalla asia kiinnostaa🤗

    Äänestä

Itse kirjauduin kyseiselle sivulle aikanaan kokeilu mielessä ja en ottanut mitään maksullista palvelua eli omassa tilanteessa tarkoitti vain sitä etten voin vastata tulleihin viesteihin.
Ja mikä haiskahti niin päivässä tuli vaikka minkä näköiseltä neitokaiselta päälle 40 viestiä missä jokainen olisi ollut valmis heti intiimimpään suhteeseen. Viestit lähetti toden näköisesti robotti ja muutaman päivän sivua kun tarkastelin niin totesin että kukaan viestin lähettäjästä ei ollut aito.
Oma suositukseni on et mihinkään seksin/deitti palveluun ei kannata rahojaan laittaa. Sama koskee muita vastaavia sivuja.

Äänestä

Pirkanmaan ja Suurpohjan seutukunnan pojat ne vasta osaa kusettaa ja paljon.

Äänestä

Itse olen löytänyt "nauti puukista" jo kolmesti seksiseuraa. Hyvää on ollut. Yksi oli seurusteleva, ukko sai tietää, se loppu siihen mut pantiin neljästi. Toinen oli vaan kokemusten kerääjä, olin hänelle yksi. Kolmannen kanssa pantiin vaikka kuinka ja hän ois halunnu seurustellakkin, en sit uskaltanut...tai jotain.
Sehän menee noissa niin että pitää lukea tarkkaan mitä ostaa. Sivusto voittaa aina, luottokorttiyhtiö katsoo sen sivuston sääntöihin. Joten katso että peruutat jäsenyyden ajoissa ellet sitä käytä. Sielä on näpit ja näppäimet sitä varten. Ei ollu tarvetta ittelle peruuttaa, koska niin hyvin sitä seuraa sai.

Äänestä
  • Epäilen tuota kirjoitusta, oletko ehkä palvelun tarjoajan maksettu kirjoittaja. Luin naughtyn säännöt ja siellä ilmoitetaan että; palvelun tarjoaja tallentaa luottokortin tiedot. Kuinkahan laillista toimintaa?

    Äänestä

Täyttä huijausta koko sivusto

Äänestä

Jo netistä löytyvät arvostelut kertovat, että kusetusta on tuo homma.

Äänestä

melkein kaikki treffi/kontaktisivustot suurta huijausta..tekaistuja profiileita...yms..................ja tili tyhjenee

Äänestä

ON..

Äänestä

Ei rikolliset mitään lakimiehen kautta peri...heh

Äänestä

Jos ei sinulla ole korttia josta veloittaa,näytä keskisormea,jos kortti kuoleta,tilaa uusi

Äänestä

Täyttä kusetusta koko sivu, aitoja profiileja siellä tuskin on ollenkaan.

Äänestä

kusetuksen maku älä maksa

Äänestä
  • Mitä järkeä on vastata kolme vuotta vanhaan viestiin?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


takkatuli7 kirjoitti:

Moikka. Menin tuossa jouluna kirjautumaan seurapalvelu sivulle nimeltä Naughtybook. Ostin sieltä 7 päivän preriumin joka maksoi sen 10 euroa. Nyt kumminkin sieltä tuli s-postia, että pitäisi maksaa heille sen 150 euroa ja jos en maksa sitä sinne nyt tiistaihin mennessä he siirtävät asian lakimiehensä käsittelyyn. Onko tämä ihan täyttä kusetusta ja pitäisikö minun maksaa vaiko eikö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu