Parhaat tekotissit?

tyttöilijä25

Netistä saa erilaisia irtotissejä suht-halvalla mut kun ei voi kokeilla etukäteen niin ei viitti ostaa. Oon käyttäny vesi-ilmapalloja rintsikoissa tähän asti mut kiinnostaa "oikeammat". Onko esim Busen-tissit hyvät?

13

6137

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ToinenTyttöilijä

      Jos ne busenit on ne mitä esim kaalimadosta saa, niin mul on ne ja ne on kohtuun hyvät ainakin hintaan nähden. Nukun useesti myös niitten kanssa viimeksi viime yönä eikä ne mihkään karkaa liiveistä eikä kyllä tiukan mekonkaan kanssa ja sillon napottaa nännit kivasti läpi :) Jos nuo hommaat ja paketista ottaessa nänni tai nännit on painuneet niin älä mee repimään niitä ylös! Ne nousee kyllä ku saa ilmaa. Mä menin repimään niin nänni repes osittain. Muuten kyllä kestää kourimista ja hengittää muuttenkin tosi hyvin.
      Punanaamion paskoihin ei kannata sortua, ihme kumipallot josta sain rakot ja haiseekin pahalle. Eikä edes muistuta tissejä.

      • Rintaproteesi

        Ehdottomasti parhaat ovat aidot rintaproteesit. Ne maksavat omaisuuden. Valitettavasti nekään eivät kestä ihan isältä pojalle, mutta ovat monivuotinen sijoitus kauneuden alttarilla.


    • tyttöilijä25
      • ToinenTyttöilijä

        Nuo ekat on mulla jotka on päällä just nyt ja kohta nukkuu näitten kans. Vois kyl kokeilla noita toisiikin ei ole hirveen hintaset ainakaan omaan budjettiin.


      • tyttöilijä25

        onko ne painavat? muotoa ja kokoa on vaikea nähdä tosta kuvasta eikä netissä oo muitakaan kuvia niistä.


      • PieniJaHalpaVinkki
        tyttöilijä25 kirjoitti:

        onko ne painavat? muotoa ja kokoa on vaikea nähdä tosta kuvasta eikä netissä oo muitakaan kuvia niistä.

        Ota nilkkasukat ja kaada niihin pellavansiemeniä. Saat hyvin aidon tuntuiset rinnat ja halvalla.


    • tyttöilijä25

      Ostin sitten lopulta hyvät tissit! Ebaysta saa halvalla, n. 20eur pari, sisältäen kuljetuksen Aasiasta. Kuljetuksessa menee pitkään tai ei, riippuen mihin rahtilaivaan ehtii. Mutta olkaa tarkkana, itseäni aluksi huijattiin harhaanjohtavalla tuotesivulla. Tuotekuvat olivat isommista tisseistä kuin lähetetyt tuotteet, mutta koko oli suurin piirtein silti oikein ilmoitettu. Samoin tuotekuvat ja tekstit viittasivat tuotteet sisältävän kaksi irtotissiä mutta yhdellä rivillä luki sittän pienellä, että "includes: breast form" eli yksikössä. Eli tahallista harhaanjohtamista. Kaksi päivää olen pitänyt ja mahtava ostos!

      • oikean tuntuiset tekotissit saat kun laitat esim pakastepusseihin vesipolymeerikuulia ja lisäät sopivasti vettä. tuloksena on massa joka on sopivan painoista ja pitkäikäistä,muotoutuu nätisti tissiliivien kuppeihin. näitä polymeerikuulia saat halvimmalla kun purat lasten vaippoihin sisälle nestettä sitomaan laitettuja. minä purin kuusi kappaletta ja kuulia tuli sen verran että sain tehtyä kaksi pakastepussillista,sopivat 105 dd koon liiveihin


    • Anonyymi

      Ostin muutama vuosi sitten Amaomenasta uimaproteesit, mutta ne nyt meni rikki. Tilasin uudet liimautuvat kuoriproteesit Campiltä. Ovat kuin omat rinnat, kun liimautuvat kiinni, pysyvät ihossa, vaikka liivit riisuu.
      Uimaproteesit oli n.70€/kpl ja niitä pystyi sovittamaan ja muitakin proteeseja Amaomenssa Punavuoren kadulla Helsingissä. Piti tilata sovitusaika.
      Kuorikot maksoi jotain 230€. Toivottavasti ne kestää pidempään.

      • Anonyymi

        Muistin väärin noi kuorikoiden hinnan ne maksoi 320€.


    • Anonyymi

      Akan vanhoihin rintsikkaliiveihin laitoin uretaania kaksi pulloa. Tuli oikein isot tisut mutta vähän oudon muotoiset. Eräs mies niitä jo kourikin ja sanoi että tuntuvat oikealta vaikka näyttää kauhelta. Suosittelen

      • Anonyymi

        Valehtelet! Uretaanista tulee kovat, eikä kukaan sanoisi niitä tuntumaltaan oikeiksi kouriessaan.


    • Anonyymi

      Olisiko hyvä idea sekään, että pruuttaa kylpyhuonesilikonia kortonkiin ja katsoo keittiövaa'an avulla että paino tulee kummallekin samaksi? Hyytymiseen menee kyllä aikaa, mutta...

      Nilkkasukka/pelkavansiemenkonstin neuvoi jo Selma Palmun Raili-rouva (lepää rauhassa!), mutta lämpimällä iholla saattaa päästää heinäladon tuoksua.

      Sinful Jyväskylässä myy tekorintoja, eikä hintakaan kovin paha ole...

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      180
      1452
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1293
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1038
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      869
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      753
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      636
    7. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      636
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      566
    9. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      89
      553
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      542
    Aihe