Rekka ajoi toisen perään moottoritiellä

Hei12

21

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • naiskuski.syyllinen

      Syy on naisessa, joka pysäytti edellä ajaneen rekan moottoritiellä.

    • axelmamu

      Kävikö pissillä pusikos? Ei motarille saa pysähtyä, vain pientareelle!

    • r.iistäjä

      Toivottavasti poliisit katsoo rekkojen piirturit ettei ole ajettu ylipitkiä päiviä.

    • ei.arvannut.tulosta

      Taitaa nyt naisen omaatuntoa kaivella, jos turhan syyn takia pakotti rekan pysähtymään.

    • tgjgöoyöi

      Jotain tolkkua jonkun mitättömän takia kun tukkirekastakin tullut kivi sisään ja tielle putoavia tiiliä väistellyt avolavan kyydistä.

    • jörgeni

      Ei tartte murehtia kiekkojen katsomista ne on kattottu jo ennen loukkaantuneita.

    • toisin.ajateltu

      Hyvin pitkälti ei ajanut perään, lievähkö kylkikosketus. Peräänajossa ei olisi käynyt varmaan noin huonosti.

    • järkeäpeliin

      Ei kenenkään vika? Oletko joku provo? Moottoritielle ei saa pysähtyä eikä siellä todellakaan saa ketään pysäytellä ellet satu olemaan poliisi! Jos jotain ongelmia tulee, tai haluaa tehdä tuttavuutta kanssa-autoilijaan niin seuraavasta liittymästä ulos. Tuossa olisi ollut liittymäkin melko lähellä, ja Lohjan ABC.

      Mutta ei. Kun ihmiset eivät enää ajattele nenäänsä pitemmälle. Ei osata ajatella että jos tekee A, seuraa B ja siitä C. Ajatellaan vaan että minä minä minä!

      Hullu henkilöautoilija nainen aiheutti traagisen onnettomuuden, hänelle syyte kuolemantuottamuksesta.

    • Kyllä se perään ajaneen vika,olis menny sinne aapeeseelle vasepookkia selaan.Näkemisessä jotain vikaa kun perään ajaa??

      • selvä.akan.vika

        Eihän se ajanu perään, lievää kylikosketusta oli. Akan vika selvästi kun menee tuollaista edesvastuutonta peikkoilua tekemään.


    • Villeviisas

      Liian moni leikkii poliisia eikä ajattele seurauksia

    • Fiit

      Mielestäni naiskuljettajalla ei ollut tilannekäsitystä mihin pysäytti rekan.Seuraavalla kerralla valita suora tie pysäyttämiseen, olisi loogisempaa. Veljeni ajaa myös rekkaa etelässä kyllä piti soittaa, oletko kunnossa. Turha kuolema 60,000 tonnia lastia ei sitä sadan metrin matkalla toppuuteta noin vaan. Turvakaaret rekkoihin! Osanottomme rekkakuljettajan perheelle!

      • ejerjgile

        Ei tuollaista kuormaa saa edes liikkeelle saati että kalusto kestäisi sitä. Runkopalkit siinä maata vasten vähintäänkin makaavat.


      • PikkasenLaitonKuorma

        60000 Tonnia in aika paljon. Nesteellä aikoinaan ollut pieni tankkeri M/T Uikku reilut 9000 Tonnia.


      • Fiit

        Yksi numero tuli vahingossa liikaa!


      • KilotJaTonnitSekaisin
        Fiit kirjoitti:

        Yksi numero tuli vahingossa liikaa!

        Kyllä siinä on kolme nollaa liikaa.


      • Fiit

        Kilot ja tonnit sekaisin ! Yksi tonni - 1000kg Logistiikan maailmasta löytyy tämä 60 000 tonninen 7 akselilla suurin sallittu näillä vesillä.


      • MääritteetSekaisinSulla
        Fiit kirjoitti:

        Kilot ja tonnit sekaisin ! Yksi tonni - 1000kg Logistiikan maailmasta löytyy tämä 60 000 tonninen 7 akselilla suurin sallittu näillä vesillä.

        Logistiikan Maailmassa eikä missään muussakaan tiedotusvälineessä ole yhtään KUUSIKYMMENTÄTUHATTATONNIA painavaa ajoneuvoa. 60Tonnia (60000kg)oli aikaisemmin Suomessa suurin sallittu ajoneuvon kokonaispaino, nykyään 76Tonni eli 760000kg.


      • TonniKertaaTuhat
        Fiit kirjoitti:

        Kilot ja tonnit sekaisin ! Yksi tonni - 1000kg Logistiikan maailmasta löytyy tämä 60 000 tonninen 7 akselilla suurin sallittu näillä vesillä.

        Näistä vesistä en muuta tiedä kuin että merillä ei ole suurinta painoa tai pituutta laivoille säädetty mutta Suomen maanteillä on seuraavanlainen sääntö. Logistiikan Maailma:
        " Aikaisemmin liikenteessä on voinut olla massaltaan enintään 60 tonnin ajoneuvoyhdistelmiä. Uudistuksessa enimmäismassa nousi 76 tonniin. Samalla suurin sallittu korkeus nousi 4,2 metristä 4,4 metriin. (Kuvat SKAL). " Kuudestakymmenestätuhannesta tonnista ei puhuta yhtään mitään, puhumattakaan seitsemästäkymmenestäkuudestatuhannesta tonnista. Kuusikymmentätuhatta tonnia on tuhat kertaa painavampi kuin aikaisempi 60Tonnia painava ajoneuvo.
        Jos henkilöauto painaa 1500kg niin onko se silloin TUHANNENVIIDENSADAN TONNIN PAINOINEN AUTO?


      • dadd

        Rekka kuorma!


      • desi

        Yksi kilo on painavampi kuin yksi litra!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minja Koskela: Ei se väärin ole jos ei halua tehdä töitä

      kyllä tukien varassa saa elää vaikka koko ikänsä. Tää on tätä äärivasemmistolaista ajattelua.
      Maailman menoa
      140
      5689
    2. Kysymyksiä paIstavasemmistoIaisiIIe

      Mistä johtuu teidän kroonisesti negatiivinen, synkkä, katkera ja kateellinen mentaliteetti? Milloin olette viimeksi aido
      Maailman menoa
      75
      3223
    3. Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin

      Ähtärin eläinpuisto oy ja Hotelli Mesikämmen oy hakeutuvat konkurssiin, Ähtärin eläinpuisto tiedottaa. Yritykset ovat t
      Ähtäri
      89
      1705
    4. On se tullut jo ihan kaikilta osin selväksi

      Ei tämä meidän juttu tule koskaan etenemään.
      Ikävä
      123
      1153
    5. Montako naista

      On menossa mun lisäksi?
      Ikävä
      15
      1094
    6. Tässä on sielunkumppanisi postilaatikko

      Laita postia sielunkumppanillesi 💌❤️
      Ikävä
      55
      972
    7. Jäänmurtajan kauppa oli kuin olikin SANNA MARININ ansiota

      "Lähteiden mukaan Trump käytännössä päätti asiasta 2. lokakuuta 2019, jolloin Washingtonissa juhlistettiin Yhdysvaltain
      Maailman menoa
      76
      954
    8. Koska me aloitetaan meidän loppuelämä?

      Oisko jotain ehdotuksia....
      Ikävä
      55
      924
    9. Rekkautumispakko olisi hyvä...

      Kirjoittajat saisivat kasvot ihan eri tavalla. Mitä olet mieltä moisesta?
      Sinkut
      158
      844
    10. Olet edelleen uskomaton

      Halusin vain kertoa, että olet edelleen mielessäni pysyvästi. Anteeksi, etten saa ajatuksia irti sinusta. Olet... niin p
      Ikävä
      27
      825
    Aihe