Kouvolasta

Tietoahaluava

Kokemuksia kiitos. Lastensuojelun toiminta tms.

7

633

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lapsiuhrina
      • Tositarinat

        Kyseisessä tapauksessa lapsen tietoja urkki Kouvolan kuusaankosjen perhetukikeskuksen työntekijä ja tällä ei ollut mitään oikeutta tietoihin.
        Valpas lapsen huoltaja puuttui asiaan huomattuaan epämääräisen käynnin lokitiedoista.
        Rikoksen tekijän esimies palvelupäälikkö Sanna - Riitta Junnonen antoi selvityksen lapsen huoltajalle että käynti tiedoissa on ollut tahatonta ja spontaania . Huomioikaa selvitys spontaani . Erittäin naurunalaisena pidettävä selostus junnoselta. Junnonen nähtävästi kuvittelee että ylipäätänsä henkilörekisteriin kirjaudutaan kulun omilla tunnuksilla spontaanisesti.
        Kyseinen selvitys kuitenkaan mennyt läpi lapsen huoltajalla ja hän vei asian kanteena Kymenlaakson käräjäoikeuteen ja Kouvolan lastensuojelun työntekijä sai tuomion tekemästään rikoksesta , sakkokkouneen ja korvaamaan lapselle vahingonkorvausta .
        Muutoinkin tapauksessa Kouvolan lastensuojelu yritti jopa sairailla väittämillään vieraannuttaa lasta äidistään ja jopa kyseinen Junnonen teki Lanulan nimissä hakemuksen isälle yksinhuollosta oikeuteen perustellen yksinhuoltoa siksi koska äiti oli muuttanut neuvola aikaa ja muulla omilla sairailla sepostuksillla.
        Tosin oikeus ei tuollaista hakemusta ottanut vastaan ja Junnosen kerma jäi nuolemaan haavojaan.
        Kyseiseen tapaukseen liittyy myös sellainen asia että Kouvolan sosiaalipuoli , perheneuvolasta tms lasuun saakka ovat jäävejä osallistumaan kyseisen lapsen perheen asioihin, eli niin kauan kun kyseiset henkilöt jotka lapsen asioihin suoranaisesti ovat sotkeutuneet niin eivät jatkossa voi osallistua.
        Kouvolan lasu tms kaivoi itselleen haudan kun alkoivat leikkiä peliään.
        Perhe selvisi tästä Kouvolan sekoilusta ja lapsi on äidiltään puolet kk ja isällä puolet eli vuoroasuminen. Kouvolan lasu ei puoltanut vuoroasumisesta koska hölmönään päivittelivät että sittenhän asuminen menee puoliksi. Käräjäoikeus oli toista mieltä.
        Kouvolan lasu aikoinaan osasi väistyä lapsen ja perheen elämästä kaiketi tajusivat että pelkkää tuhoa tekivät .
        Asiasta jäi lapsen äidille vain mielipide että Kouvolan lasu tms ovat täysin turha usemmiten pelkkä perheitten tuhooja ja suoranaisesti muijat jauhavat paskaa ja ovat totaalisesti mielisairas lahko.


    • linkkieitoimi

      suomessa peitellään kun asioista puhutaan- ja avaudutaan; suojellaan perusteetonta "viranomais" menettelyä perättömin selvityksin, lausumin mm. tuomioistuimessa lapsen olosuhteista vieraannuttaessa lapsia tarkoitus-hakuisesti omasta isästään m. suvustaan luonnehäiriöisenä "äitinä- ja viranomaisena".

    • sivukatselija

      Myös vanhemmissa vikaa. Eivät välitä tai osaa hoitaa ja kasvattaa lapsiaan. Niin moneen kertaan nähty. Uusavuttomat. Apua tarvitaan tai yhteiskunta menee mädäksi.

      • Kouvolastafaktaa

        Tapauksessa lapsen äiti voitti koko jutun. Kouvolan lastensuojelu yritti kaikin keinoin vieraannuttaa lasta äidistään ja Kouvolan lasun palvelupäälikkö Junnonen yritti hakea oikeudelta yksinhuoltoa isälle perusteena että äiti muutti neuvola aikaa . Miettikää kuinka sairas jopa psykopaatisen ihmisen toimintaa on tuollainen toiminta Kouvolan lasulta.


    • Uskaltakaapyytääapua

      Meillä taas on pelkkiä hyviä kokemuksia. Kun ei hölmöile, niin ei ole mitään hätää.

      • onneavaanteille

        Teille on sattunut ammattitaitoinen sosiaalityöntekijä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      205
      1989
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      48
      1156
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      173
      1045
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      966
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      861
    6. 69
      772
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      99
      752
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      717
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      335
      658
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      25
      646
    Aihe