Berner raiskaa köyhät ja syö Sipilän paskaa

Taitaa osa-aikatyöt joutua lopettamaan jos lepakko saa ajettua uuden liikennepaskamallin.

Muutan hevonkuuseen soskutuilla elämään ja poltan tuon auton ja tungen romut noitten kahden rosvon persereikään >:(
298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toivottavasti tämä Berner saisi jonkun sydärin ja kuolisi pois ennenkuin ehtii ajaa pakolla oppositionkin yli esittämänsä uudistukset. Kyllä huonosti käy köyhän liikkumiselle autolla, jos tuo uudistus menee läpi.

Siinä on samassa paskassa työttömät, aktivointitoimenpiteissä olevat, osa-aikaiset sekä muut matalapalkkaiset ym.

Kukahan taas suhteellisesti hyötyy hyvävelikeron sisäpiirin lisäksi tuosta? Ettei vaan olis se rikkaampi puolisko.

Äänestä

Samaa toivon itsekkin!
Onpa yllätys kuka toinen rahanahne paska tuota tukee. Kuolisvat molemmat mahdollisimman pian.

http://yle.fi/uutiset/3-9414968

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tappaapitäs kirjoitti:

Taitaa osa-aikatyöt joutua lopettamaan jos lepakko saa ajettua uuden liikennepaskamallin.

Muutan hevonkuuseen soskutuilla elämään ja poltan tuon auton ja tungen romut noitten kahden rosvon persereikään >:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu