Välttäkää Keminmaan Traktoria

Eienääikinä

Huollossa ei kannata käyttää eikä traktoria ostaa. Ostin traktorin ei kertonut vioista, väitti huoltavansa myös, ei ollut sitäkään tehnyt. Helpommalla pääsee kun välttää kaukaa koko paikan.

6

3363

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aarne4

      Kierrän sen itäpuolelta.

    • näinontosiii

      Äläkää ostako käytettyjä traktoreita ! Ne on SUSIA kaikki ! Maajussien ja urakoittioiden loppuun rääkkäämiä romuja ! Kaupassa vain viksattu . Halvemmalla saa uuden !

      • massikkaa

        No ei läheskään kaikki, mutta on niitä romujakin.


    • SeJokaTietää

      Kyllä se on pojat semmonen homma, että koneet, joita Keminmaan Traktorin kautta myydään on pääosin käytettyjä, vanhoja koneita. Perushuollot tehdään aina kun uusi kone saapuu liikkeeseen ja asiakkaan toiveesta voidaan asentaa etukuormaajia ja vastaavia lisälaitteita. Turha jauhaa täällä internetin foorumeilla paskaa että "ei kertonut vioista" tai "väitti huoltaneensa"... Jokaisen tulee ymmärtää, että käytetyissä koneissa ilmaantuu usein monenlaisia vikoja(ominaisuuksia) joita kukaan ei voi ennalta arvata. T. Joku joka tietää.

    • Nuukaerkki

      Vanhalle traktorille saa tehdä kerran vuodessa remontttia, ei käytettykään traktori voi yhtä vuotta ilman remonttia toimia. Perushuolto on perushuolto ja piileviä vikoja ei oikein voi löytää, ne tulee kun on tullakseen, monesti käytetyn traktorin ostaja ostaa ensimmäistä omaa traktoriaan ja huollon tarve yllättää totaalisesti omistajan, kun rahaa ei ole varattu traktorin korjaukseen.

    • ostappa kåytetty auto tai kone, jos ei ole varaa uuteen ja huuda sitten täällä palstoilla ja hauku myyjä. ja sitten vielä kehitä ittelles luulo ,että muutamalla tonnilla olis pitäny saada uusi kone ja elinikäinen takuu. katoppa peiliin ja myy traktori pois ja kaikki mikä häirittee ja mene kattoon munasilleeen revontulia ja rentoudu!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      19
      5143
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      539
      2615
    3. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      19
      2332
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      151
      2210
    5. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      24
      1967
    6. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1654
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1535
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      125
      1229
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      128
      946
    10. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      40
      889
    Aihe